Gülperi dizisi nerede çekiliyor?
gulperi dizisi nerede cekiliyor 1 evdenhaberler

TİMS&B yapım şirketi tarafında 2018 sezonuna özel çekilen Gülperi dizisi, Eylül 2018 de ilk bölümü ile Show Tv ekranlarına merhaba dedi. Başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen’in paylaştığı Gülperi dizisinin ilk iki bölümünün çekimleri Gaziantep sokaklarında başladı. İlerleyen bölümler için İstanbul düşünüldüğü dizi yapımcıları tarafından açıklandı. İstanbul’un farklı semtlerinde çekilecek olan dizinin planlanan temel seti, Arnavutköy ve civarı olacağı belirtildi.

Gülperi dizisinde Nurgül Yeşilçay’ın hayat verdiği Gülperi karakteri üç çocuğu ile kocası ölünce yapa yalnız kalan bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin oyuncu kadrosu senaryosu ve müzikleri dışında nerede çekildiği de büyük merak konusu oldu. Gülperi dizisinin nerede çekildiği ile ilgili tüm merak edilenler haberimizde.

gulperi dizisi nerede cekiliyor 1 evdenhaberler

 Taşkınhan konağı

Gülperi dizisinin Gaziantep’te ki çekimleri en çok Gaziantep’in meşhur Taşkınhan konağında yapıldı. Dizide Taşkınhan olarak bahsedilen yer aslında Gaziantep’in kendisi.

Gülperi dizisinde yapılan duruşma ise Gaziantep adliyesiydi.

Dizide Gülperi ve Kadir uçakla inerken şehrin görüntüsüne bakıldığında Gaziantep olduğu anlaşılıyor. Fotoğrafta cami minaresi arasında dalgalanan büyük Türk bayrağı bu güzel manzarada hoş bir ayrıntı olmuş. Burası Şahinbey ilçesi Türktepe Sokak’ta bulunan ve bir tepe üzerinde kurulu olan Türktepe Camisi.

Tütün Hanı

Gaziantep’teki Tütün hanı Gülperi dizisinin en çok çekimleri yaptığı yerlerin başında geliyor. Gülperi dizisinin Gaziantep’te çay içme sahnelerinin çekildiği yer burası. Ayrıca, Gülperi’nin dayak yediği meşhur sahne işte bu mekanın önünde çekildi.

İlk bölümündeki restoran Hotel Hışvahan

Gülperi dizisinin ilk bölümünde bahçesinde Kadir ve Gülperi’nin yemek yediği restoran  Hotel Hışvahan restoranın bahçesidir. Burası Gaziantep Şahinbey de bulunmakta. Fotoğraf ise Hotel Hışvahan’ın iç restoranıdır. Bu restoranın üstü ise otel olarak kullanılmakta.

Gülperi dizisinin çekildiği yerler elbette sadece burayla sınırlı değil

Gaziantep’in tarihi kapalı çarşısı, Tahmis Kahvecisi, Gaziantep Kalesi, Şehir Tabiat Parkı gibi çok özel set alanları bulunuyor. Hanları, hamamları ile mimarinin en güzel örneklerini sunan Gaziantep’te tarihi binalar, kocaman avluya sahip Gaziantep evleri ve turistik çarşılar, Gülperi dizisinde set olarak kullanılacak alanlar arasında.

Gaziantep’te çekilen diziler arasında yer alacak olan Gülperi dizisi, Gaziantep kültüründen ve muhteşem mutfağından örnekler sunacak. Dizinin senaristi, daha önce başarılı projelere imza atmış olduğundan yine dram türünde bir senaryo sunmakta.

İşte Gülperi dizisi mekan konumları

Tütün Hanı

Hotel Hışvahan

Kübra Baloğlu / Evden Haberler

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın