Dev malikane: 159 milyon dolar
dev-malikane-159-milyon-dolar-1-evdenhaberler

ABD emlak listelerinde en pahalı konutlar arasında yer alan Le Palais Royal, göz alıcı güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Her köşesi özenle dizayn edilmiş bu köşk birçok imkana sahip. Bu dev malikane hakkında tüm ayrıntıları sizin için haberimizde derledik.

 Yapımında 22 karat altın kullanılmışdev malikane 159 milyon dolar 1 evdenhaberler

Malikanenin iç ve dış cephesinde 22 karat altın ile kaplanmış yerler var. Örneğin resimde gördüğümüz şelaledeki iki katlı sütunlar gibi. Buda fiyatının neden 159 milyon dolar olduğunu bir nebze anlaşılır kılıyor.

Bir kale kadar dayanıklıdev malikane 159 milyon dolar 3 evdenhaberler

Mülkün sahibi bu Neoklasik kaleyi inşa edebilmek için 5 yılını harcamış. Bu dev malikane kasırgaya dayanacak şekilde inşa edilmiş. Ayrıca, 10 gün boyunca düzgün bir şekilde çalışmaya devam edebilecek bir yedek jeneratör sistemi var.

Geleneksel kilitler yerine parmak izi tarayıcısıdev malikane 159 milyon dolar 4 evdenhaberler

Beklenildiği gibi bu koca evin güvenliği sıkı. Bu tarz malikanelerde sanılanın aksine geleneksel bir kilit tercih edilmemiş. Yani bu 500 bin dolarlık yaldızlı kapıyı açmanız için parmak izi tarayıcısına parmağınızı okutmanız yeterli oluyor.

Fransa Versay Sarayı’ndan ilham alınmışdev malikane 159 milyon dolar 11 evdenhaberler

Bazı odalarında tabandan tavana cam duvarlar sayesinde ışıltılı Atlantik okyanusunun panoramik manzarasını görmek mümkün. Fransız antik mobilyaları ile dekore edilmiş bu malikanenin yapımında ki ilham kaynağı Fransız Versay Sarayı olmuş. Malikanenin şelalelerinde ve dış kaplamasında kullanılan mermerlerin değerinin ise 2 milyon dolardan fazla olduğu belirtiliyor. 11 adet yatak odası 17 adette banyosu olan Le Palais Royal, giriş kısmında 100 yıllık bir kristal avize mevcut. 5600 metrekare olan bu dev malikanenin jakuzisi, su kaydırağı ve 6 adet altın kaplama şelalesi bulunuyor. Ayrıca 20 tane araba garajı var.

 

3-D sineması bile var

Sahibinin ABD’de türünün ilk örneği olduğuna inandığı  3-D IMAX sineması var. Oda tamamen ses geçirmez olduğu için her filmi rahatça izlemek de mümkün.

dev malikane 159 milyon dolar 10 evdenhaberler

Bu dev malikane nerede

Le Palais Royal, Hillsboro Plajı’nda yer almakta. Yani Miami ve Palm Beach arasında yer alıyor diyebiliriz.

 İşte Le Palais Royal

 Kübra Baloğlu / Evden Haberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın