Akon’un evi uygun fiyata satılıyor!
Akonun evi uygun fiyata satılıyor!

Dünyanın en iyi hip hop şarkıcıları arasında gösterilen Akon, ABD’nin Atlanta şehrinde bulunan evini satışa çıkardı. “Ev” kelimesinin yeterli kalmadığı malikanede adeta yok yok. Tasarımı ve doğa harikası peyzaj alanlarıyla adeta cennet esintileri sunan ev görenleri kendisine hayran bıraktırıyor. İşte Akon’un evi

İşte Akon’un muhteşem evi!

Akonun evi uygun fiyata satılıyor!

Akon’un evi ultra lüks bir villa. Villanın mimarisi oldukça ferah ve aydınlık bir ortam oluşturmak adına yapılmış. Bu ortam büyük ve geniş pencereler ile duvarda kullanılan krem tonlarıyla sağlanmış. Ev birbirinden bağımsız gibi görünen ancak iç bölümde bağlantıları olan 3 farklı yapıdan oluşuyor. Ormanlık bir yamacın altında kalan malikanenin peyzaj düzenlemesi de gayet şık görünüyor.

İç mimaride beyaz renkler

Akon'un evi ultra lüks bir villa

Akon’un evinin iç mimarisinde beyaz renginin sıkça kullanıldığı görünüyor. Beyaz iç mimaride kolay bir renk. Ancak koltukların metal aksamı, ahşap rengi merdivenler ve camlardan sızan yeşilin farklı tonlarıyla evin birçok yerinde gördüğümüz yeşil çiçekler beyazın abartılı kullanımını kırıyor. Beyaz rengin farklı tonlarla harmanlanması hem asilliği hem şıklığı hem de sadeliği tek bir tasarımda karşımıza çıkarıyor.

Havuzu ve spası da var

Akonun evi ultra lüks bir villa

Akon’un evinin hem ferahlamak hem de yüzmek için bir havuzu ve spa bölümü de mevcut. Havuzda açık mavi yerine koyu mavi tonlar tercih edilmiş. Bu renk gözü biraz yorsa da kalite vurgusu yapıyor. Merdivenin asimetrik yapısı ise keskin çizgileri biraz olsun yumuşatıyor.

Salon gibi mutfak

Akon'un evi ultra lüks bir villa

Geniş mutfak hepimizin hayali. Yemek pişirmek bir zorunluluk olmaktan çıkıp bir zevk haline geldiğinden beri herkesin bir evde ilk baktığı şeylerden biri geniş mutfak oldu. Akon’un evi bu açıdan bir malikaneye yakışır tarzda.

Geniş mutfakta tercih edilen soğuk dolap renkleri “kalite” vurgusu yapmak için kullanılmış. Zeminle uyumlu dev mutfak yine pek alışık olmadığımız şekilde dev camlara sahip. Ancak camın büyüklük hissi, ızgara yapısıyla kırılmış.

Bir havuz daha

Akon'un evi ultra lüks bir villa

Bir ev değil, malikane demiştik ya. Biraz önce gördüğünüz havuz, sadece ferahlamak içindi. Akon’un evinin bir de asli görevi “yüzmek” olan yarı olimpik havuzu da var. Yine koyu mavi taşla kaplı havuz, adeta bir okyanus hissi yaratıyor. Etrafındaki yeşil alan ve doku da havuza başka bir hava katıyor.

Camdan oda

Dünyaca ünlü star AKon evini satıyor. Lüks bir malikaneye benzeyen evde Basketbol sahasına varıncaya kadar yok yok. İşte uygun fiyatıyla Akonun evi!

Akon’un evinde toplam 6 yatak odası, 6 banyo, 2 yarı banyo ve misafirleri için iki ayrı konuk evi bulunuyor.

Bunların dışında geniş bir oturma odası, bar alanını da içinde bulunduran yemek odası, çok şık bir mutfak ve tamamen camla çevrili bir dinlenme odası mevcut.

Cam teknolojisi son 20 yılda zirve yaptı. Eski yapılar iki çeşit olurdu. Isıtma sorunu olmayan saraylar, zenginler ve kamuya ait görkemli binalar yüksek tavan ve yüksek camla inşa edilirdi. Ancak ısıtma problemi yaşayan vatandaşların evlerinde cam, çok küçük kalırdı. Bunun temel nedeni, soğuktan korunmaktı. Ancak cam teknolojisinin gelişmesi ve ısıtmanın kolaylaşması, camlarda altın bir dönemi başlattı. Her türlü şekle bürünen camlar, artık mimari dokunun en önemli unsurlarından biri haline geldi. Bu sayede, Akon’un serayı andıran eşsiz cam odası yapılabilir oldu. Mimar da camın hakkını vermiş.

Akon’un evi spor alanlarına da sahip

Dünyaca ünlü star Akon evini satıyor. Lüks bir malikaneye benzeyen evde Basketbol sahasına varıncaya kadar yok yok. İşte uygun fiyatıyla Akonun evi!

Dünyaca ünlü star Akon’un evinde spor alanları da bulunuyor. Harika vakit geçirmek için açık ve kapalı yüzme havuzları, kapalı basketbol sahası ve tenis kortu da her daim bu evde yaşayacaklara keyif sunmak için bekliyor.

Bu malikane 2,6 milyon dolar

Dünyaca ünlü star Akon evini satıyor. İşte uygun fiyatıyla Akon' un evi!

Ünlülerin evlerinde genelde yok yok. Bu evde de öyle. Eğlence alanı, spor alanı, dinlenme alanı.. Yaşamak için her şey mevcut bu ev her şeyiyle tam 1.3 dönüm alanda oluşturulmuş. Ve bunca güzelliği içinde barındıran evin değeri yalnızca 2.6 milyon dolar!
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın