ESENLER 15 TEMMUZ ŞEHİTLER PARKI 12 HAZİRAN’DA AÇILACAK
Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nın 12 Haziran Pazartesi günü açılacağını söyledi.

236 dönüm büyüklüğünde

Başkan Göksu, “Her gün Esenler’i bir adım daha ileri götürmek için çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah yıl 2023’e geldiğinde Esenler, sadece Türkiye’den insanların değil dünyadaki insanların görmek için ziyaret edeceği bir şehir olacak. Şimdi Allah nasip ederse İstanbul’un en büyük bölge parklarından bir tanesini açıyoruz. 236 dönümlük 15 Temmuz Şehitler Parkı’nı, önümüzdeki Pazartesi günü şehit aileleri ve gazilerimiz için vereceğimiz iftarla kısmi açılışını yapacağız. Esenler’e hayırlı olsun. Esenler, her şeyin en güzeline layık” diye konuştu.

Parkın her köşesinde 15 Temmuz şehitleri anlatılacak

1912 yılından bu yana askeri alan olarak kullanılan Metris Kışlası’nda bundan böyle çocuk sesleri yükselecek. 47. Motorlu Piyade Alay Komutanlığı’nın bulunduğu alana yapılacak parkta 15 Temmuz kahramanlarının adları yaşayacak. Parkta demokrasi kahramanlarının biyografilerinin yer alacağı ve 15 Temmuz gecesinin anlatılacağı bir simülasyon merkezi ile müze inşa edilecek.

25 milyon liraya mal olacak

25 milyon liraya mal olacak ve büyük bir kısmı doğal yeşilliklerle kaplı olan parkta; yürüyüş ve bisiklet yolları, sportif etkinlikler, piknik, çocuk oyun ve eğlence, sosyal etkinlik alanları ile açık hava kitap okuma mekânları yer alacak.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın