Gayrimenkul sertifikası vergi düzenlemesi ile cazip hale gelecek
Borsaya ilk girişinde ilgi gören ancak İMKB rekorlar kırarken düşüş eğiliminden bir türlü kurtulamayan gayrimenkul sertifikasına müdahale geliyor. Gayrimenkul sertifikasının istenilen başarıyı yakalayamaması üzerine Sermaye Piyasası Kurulu, yeni bir tebliğ taslağı hazırladı. Taslakla sertifikanın cazibesinin artırılması hedefleniyor.

Yeni “Gayrimenkul sertifikası” tebliği hazır

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş, Sermaye Piyasası Kurulu’ndaki son çalışmalarına değindi. Ertaş, yeni bir kaynak oluşturmak konusunda adını duymadığımız pek çok menkul kıymeti son birkaç yıl içinde sisteme aldıklarını aktardı. Ertaş, “İlk örneği belki çok başarılı olmadı ama uygulamada karşılaşılan sorunları çözecek yeni bir tebliğ taslağını tamamladık. Bugünlerde resmi gazetede yayımlanacak” dedi.

Yeni tebliğ ile gayrimenkul sertifikasında vergi sorunu çözülecek

Gayrimenkul sertifikalarında istenilen başarıya ulaşılamamasında ki en büyük neden vergi mevzuatı olarak görülüyor. Ertaş, vergi uygulamasının çözülmesi için yeni taslakta daha iyi ve anlaşılır olunacağını ifade ediyor. Ertaş, “Yeni taslağın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından daha fazla gayrimenkul şirketinin sertifika ihraç etmesi bekleniyor.” dedi.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*