Mağarayı eve çevirdi! Geceliği 960 dolara kiralıyor!
Avustralyalı Lionel Buckett, ailesinden miras kalan arazide dolaşırken bir mağara keşfetti. Avustralya’nın dünyaca ünlü Mavi Dağları’ndaki mağaranın manzarasını çok beğenen Buckett, orayı bir eve dönüştürmeye karar verdi ve ortaya tasarım harikası doğa içinde bir ev çıktı.

Soğuk mağara sıcak bir yuvaya döndü

Ağaçların arasında bulunan mağara tertemiz bir havaya sahip ve muhteşem bir manzaraya karşı konumlanmış durumda. İçi oldukça sade eşyalarla dizayn edilen mağara basit ama şık bir görüntüye sahip.

Evinin çevre dostu olmasını isteyen Lionel Buckett, mağaranın camlarını ve kapılarını çift cam yaptırmış. Bu sayede soğuk günlerde iyi bir yalıtım sağlanıyor.

Mağaraya girdiğinizde sizi ilk olarak kum taşından kuzinenin olduğu bir bölüm karşılıyor. Biraz daha ilerledikten sonra oturma odasına geçiyorsunuz.

Mağaranın duvarlarına ilkel resimlere benzer çizimler bulunuyor.

Oturma odasında soba, televizyon ünitesi ve kanguru derisi kaplı bir yatak bulunuyor. Çift kişilik yatak, eşsiz manzaraya karşı konumlandırılmış. Yatağın önündeki katlanan üniteyi hava durumuna göre açıp kapayabiliyor istediğiniz zaman manzarayı seyredebiliyorsunuz.

Buraya mağara demek gerçekten de haksızlık çünkü mağaranın banyosunda spa ve açık duş bulunuyor. Yani lüks bir evden pek de bir farkı yok.

Gecesi 960 dolar

Lionel Buckett, bu eşsiz mağara evi görmek isteyenlere kapılarını açıyor ve gelen ziyaretçiler konaklamak isterse tek gecesini 960 dolarlık bir fiyata kiralıyor.

Eğer bir gün yolunuz Avustralya’ya düşerse bu evi mutlaka ziyaret edin. Özellikle doğa tatiline çıkmak isteyenler için tercih edilmesi gereken yerlerden…