Eski İngiliz istihbarat subayının ölümünde ilginç detay! Kapısında her gün mendil satan adam 10 gündür kayıp
istihbarat subayının ölümünde ilginç detay

İngiliz istihbarat subayının sır ölümünde ilginç bir detay ortaya çıktı. İstanbul Karaköy’de, geçtiğimiz günlerde ofis olarak kullandığı evinin bahçesinde ölü bulunan eski MI6 ajanı James Gustaf Edward Le Mesurier’in ölümüne ilişkin yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Adli Tıp Kurumu’nun dün hazırladığı ön otopsi raporunda, Le Mesurier’in ölüm nedeni yüksekten düşmeye bağlı iç kanama olarak tespit edildi.

“Kapısında her gün mendil satan adam 10 gündür kayıp”

Karaköy’de evinin yakınlarında bulunan bir restoranda çalışan Aydın Tunç, Le Mesurier’in taşındığından beri kapısının önünde her gün mendil satan bir kişinin 10 gündür kayıp olduğunu iddia etti. Hürriyet’in haberinde, Tunç, “Yaz, kış demeden gelirdi, beklerdi. Yağmurun altında bile burada bekliyordu. Ben birkaç defa ‘Ajan mısın abi buradan ayrılmıyorsun’ diye takıldım. Adam bir şey demiyordu. Olaydan 1 hafta öncesine kadar adam gelmemeye başladı. Adam beni hep şüphelendiriyordu. Sokak çok yoğun bir yer değil. Geçişler oluyor ama mendil satmaya pek uygun değil. Gidip vapur iskelesinde satabilir veya caminin kapısında satar. Adam benim dikkatimi çekiyordu” ifadelerini kullandı.

Eski İngiliz istihbarat subayının ölümünde ilginç detay!

Cinayet büro ve Terörle mücadele ekiplerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında eşi Emma Winber de 4 saat sorgulanmıştı. Olay bir kaza gibi gözüksede yeni gelen ilginç detay ile olayın cinayet olabileceği de konuşulmaya başlandı. Eski İstihbarat subayı daha önce Suriye’de gerçekleştirdiği eylemler nedeniyle Rusya ve Suriye’nin eleştirilerine maruz kalmış, Suriye’de ajanlık faaliyetleri yürütmekle ve teröre destekle suçlanmıştı. Le Mesurier aynı zamanda da Suriye’de sivil savunmayı örgütlemek amacıyla Esad’a karşı kurulan Beyaz Miğferlerin örgütleyicilerinden birisiydi.

Esad: Türk İstihbaratının işi olabilir

Le Mesurier’in ölümünün ardından bir açıklama da Suriye devlet başkanı Beşar Esad’dan geldi. Esad yaptığı açıklamada Le Mesurier’in pek çok sır bilen bir isim olduğunu, bu yüzden cinayetin Türk istihbaratı tarafından yabancı istihbarat servislerinin talimatı üzerine gerçekleştirilmiş olabileceği savundu.

Anti-depresan kullanıyordu

Ölüm sonrası gerçekleştirilen sorguda Le Mesurier’in aşırı stres sebebiyle uzunca bir süredir uyku ilaçları ve anti-depresan ilaçları kullandığı eşi tarafından belirtilmişti. Le Mesurier’in cenazesi İstanbul Havalimanı’ndaki işlemlerinin ardından uçakla dün Londra‘ya gönderildi.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın