TOKİ TUZLA PROJESİ BAŞVURU TARİHİ VE SATIŞ FİYATLARI! (2018)

TOKİ’nin İstanbul’un Tuzla ilçesinde satışa çıkaracağı projenin detayları belli olmaya başladı. İşte 2018 yılında satışa çıkacak olan TOKİ Tuzla projesi başvuru tarihi ve satış fiyatları!

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Tuzla projesi

TOKİ Tuzla projesi satış fiyatları (2018)

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, İstanbul Tuzla’da yapımına başlayacakları yeni projeleri için satış tarihi ve fiyat bilgisi verdi.

Turan, “Tuzla’da arazi çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Orada ilk etapta 1000-1500 konut yapacağız. Ve 900 TL taksitle satışa sunacağız.” dedi.

TOKİ projelerinde 900 TL taksit, yaklaşık 150 bin TL’lik fiyata denk geliyor. Bu da projede daire fiyatlarının yaklaşık olarak 150 bin TL’den başlayacağını gösteriyor.

TOKİ Tuzla projesi daire fiyatlarının kesinleşmesi için öncelikle arsa maliyetinin ortaya çıkması, ardından da işin ihalesine gelecek teklifler önem taşıyor.

TOKİ projelerini maliyetine sattığı için arsa ve ihale maliyeti ne kadar yükselirse TOKİ fiyatları da o derece yükseliyor. İstanbul’da fiyatların Anadolu’ya kıyasla daha yüksek olmasının en önemli sebebi bu. Ayrıca Anadolu’da bazı belediyeler ücretsiz arsa tahsisi yaparken İstanbul’daki belediyeler buna yanaşmıyor.

TOKİ Tuzla projesi ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ Tuzla projesinin 2018 yılı ikinci yarısında ihale edilmesi bekleniyor. İhale süreci onaylandıktan sonra da 10 gün içinde arsa teslimi yapılıyor. TOKİ son olarak Tuzla’da yaptığı projede inşaat süresi için 500 gün öngörmüştü. Bu projede de benzer bir süre öngörülürse daire teslimleri 2020 yılı ilk yarısında yapılabilecek.

Peki proje ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ projelerinde iki tür satış yapıyor. İlki inşaat başladıktan sonra bir kaç ay içinde gerçekleşiyor. Bu durumda TOKİ Tuzla projesinin 2018 yılının ikinci yarısında satışa çıkacağı düşünülüyor. Ancak TOKİ, Kayabaşı’nda satışa çıkardığı son projesinde dairelerin tamamlanmasını beklemişti. Eğer Tuzla projesinde de benzer bir süreç işlerse, bu durumda dairelere başvurular 2019 yılı sonuna veya 2020 yılı başına sarkabilir.

TOKİ Tuzla projesi nerede?

TOKİ henüz arsa sürecini sonlandırmadığı için projenin tam olarak nerede yapılacağı netleşmiş durumda değil. Ancak TOKİ daha önce Tuzla’da Aydınlı ve Orhanlı Mahallesi’nde konutlar yapmıştı. Yine aynı bölgede bir arayış içinde olduğu söylenebilir. İşte TOKİ Tuzla Aydınlı Mahallesi konutlarının bulunduğu yer;

 7 Comments

 1. Iyi aksamlar bu nasil bir sey bi var deniliyo tuzla toki bi yok deniliyo insanlarla dalga gecer gibi yazik ya var veya yok deyin millet bi umut bekliyo

 2. MERHABA,
  TUZLA AYDINLI KONALI MEVKİNDE ARSAMIZ BULUNMAKTADIR. TOKİ BU ARSAYA KARŞILIK DAİRE VERİR Mİ ? BAŞLAMA SÜRESİ TAHMİNEN NE ZAMAN OLUR ?

  • Merhaba Ömer bey,
   Toki, arazileri istimlak yoluyla alıyor. Bu nedenle arazinizde Toki projesi yapılması durumunda daire alamazsınız. Ancak, kentsel dönüşüm uygulamalarında Toki arsa sahiplerine daire veriyor.
   Projeye başlanabilmesi için öncelikle ihalenin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Toki’nin ihale takviminde henüz Tuzla projesi gözükmüyor.

   • Merhaba istimlak eder derken parasınınimı veriyor. Pendik tuzla projesi olacağı haberleri vardı. 2019 yılında başlarmı

   • Evet parasını veriyor. O yüzden vergileri gerçek değeri üzerinden ödeyiniz.

    Toki başkanı 2018’in 2. çeyreğinde Tuzla’da yeni bir projeye başlanacağını söylemişti. Henüz ihalesi bile açıklanmadı. Ancak 2019 mart ayından önce projenin ihalesinin yapılıp satışa çıkacağını umuyoruz.

 3. Günaydın ben İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum. % 100 engelliyim. Tuzla’daki projeye girmek istiyorum. Çok acil eve ihtiyacım var. Ne Cimer ne de Toki’ye sesimi duyuramıyorum. Bana siz yardımcı olabilir misiniz?

  • Leyla hanım,

   Umarım istediğiniz eve en kısa sürede kavuşabilirsiniz. Ancak Tuzla’daki proje henüz satışa çıkmadı. Bu nedenle o projeden ev alamazsınız. Ancak satışa çıktığında elbette yüzde 40 ve daha fazla engeli olan vatandaşlara öncelik verilecektir.

Bir yorum yazın


*