TOKİ TUZLA PROJESİ BAŞVURU TARİHİ VE SATIŞ FİYATLARI! (2018)
TOKİ’nin İstanbul’un Tuzla ilçesinde satışa çıkaracağı projenin detayları belli olmaya başladı. İşte 2018 yılında satışa çıkacak olan TOKİ Tuzla projesi başvuru tarihi ve satış fiyatları!

TOKİ Tuzla projesi

TOKİ Tuzla projesi satış fiyatları (2018)

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, İstanbul Tuzla’da yapımına başlayacakları yeni projeleri için satış tarihi ve fiyat bilgisi verdi.

Turan, “Tuzla’da arazi çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Orada ilk etapta 1000-1500 konut yapacağız. Ve 900 TL taksitle satışa sunacağız.” dedi.

TOKİ projelerinde 900 TL taksit, yaklaşık 150 bin TL’lik fiyata denk geliyor. Bu da projede daire fiyatlarının yaklaşık olarak 150 bin TL’den başlayacağını gösteriyor.

TOKİ Tuzla projesi daire fiyatlarının kesinleşmesi için öncelikle arsa maliyetinin ortaya çıkması, ardından da işin ihalesine gelecek teklifler önem taşıyor.

TOKİ projelerini maliyetine sattığı için arsa ve ihale maliyeti ne kadar yükselirse TOKİ fiyatları da o derece yükseliyor. İstanbul’da fiyatların Anadolu’ya kıyasla daha yüksek olmasının en önemli sebebi bu. Ayrıca Anadolu’da bazı belediyeler ücretsiz arsa tahsisi yaparken İstanbul’daki belediyeler buna yanaşmıyor.

TOKİ Tuzla projesi ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ Tuzla projesinin 2018 yılı ikinci yarısında ihale edilmesi bekleniyor. İhale süreci onaylandıktan sonra da 10 gün içinde arsa teslimi yapılıyor. TOKİ son olarak Tuzla’da yaptığı projede inşaat süresi için 500 gün öngörmüştü. Bu projede de benzer bir süre öngörülürse daire teslimleri 2020 yılı ilk yarısında yapılabilecek.

Peki proje ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ projelerinde iki tür satış yapıyor. İlki inşaat başladıktan sonra bir kaç ay içinde gerçekleşiyor. Bu durumda TOKİ Tuzla projesinin 2018 yılının ikinci yarısında satışa çıkacağı düşünülüyor. Ancak TOKİ, Kayabaşı’nda satışa çıkardığı son projesinde dairelerin tamamlanmasını beklemişti. Eğer Tuzla projesinde de benzer bir süreç işlerse, bu durumda dairelere başvurular 2019 yılı sonuna veya 2020 yılı başına sarkabilir.

TOKİ Tuzla projesi nerede?

TOKİ henüz arsa sürecini sonlandırmadığı için projenin tam olarak nerede yapılacağı netleşmiş durumda değil. Ancak TOKİ daha önce Tuzla’da Aydınlı ve Orhanlı Mahallesi’nde konutlar yapmıştı. Yine aynı bölgede bir arayış içinde olduğu söylenebilir. İşte TOKİ Tuzla Aydınlı Mahallesi konutlarının bulunduğu yer;

 

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
50 Comments

 1. MERHABA,
  TUZLA AYDINLI KONALI MEVKİNDE ARSAMIZ BULUNMAKTADIR. TOKİ BU ARSAYA KARŞILIK DAİRE VERİR Mİ ? BAŞLAMA SÜRESİ TAHMİNEN NE ZAMAN OLUR ?

  • Merhaba Ömer bey,
   Toki, arazileri istimlak yoluyla alıyor. Bu nedenle arazinizde Toki projesi yapılması durumunda daire alamazsınız. Ancak, kentsel dönüşüm uygulamalarında Toki arsa sahiplerine daire veriyor.
   Projeye başlanabilmesi için öncelikle ihalenin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Toki’nin ihale takviminde henüz Tuzla projesi gözükmüyor.

 2. Günaydın ben İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum. % 100 engelliyim. Tuzla’daki projeye girmek istiyorum. Çok acil eve ihtiyacım var. Ne Cimer ne de Toki’ye sesimi duyuramıyorum. Bana siz yardımcı olabilir misiniz?

  • Leyla hanım,

   Umarım istediğiniz eve en kısa sürede kavuşabilirsiniz. Ancak Tuzla’daki proje henüz satışa çıkmadı. Bu nedenle o projeden ev alamazsınız. Ancak satışa çıktığında elbette yüzde 40 ve daha fazla engeli olan vatandaşlara öncelik verilecektir.

 3. Merhaba bende tokiden ev sahibi olmak istiyorum nereye ve nasıl müracat edecem bilgi verebilirmisiniz tuzlada ilk tercihim olmassa civardada olabilir istanbulun deyişik semtlerinde

  • Meltem hanım,

   TOKİ projeleri kuralı ve kurasız olarak iki türlü satışa çıkıyor.

   Tüm satışlar için başvurular Halk Bankası veya Ziraat Bankası’na TOKİ tarafından söylenilen tarihlerde yapılıyor.

   İstanbul’da şu an herhangi bir satış yok. (TOKİ arazilerine yapılan özel markaların projeleri hariç)

   Satışta olan tüm projelere buradan bakabilirsiniz.

  • Yıldız hanım, henüz başvuru tarihi dışında TOKİ Başkanı’nın 2018 başında yaptığı açıklama dışında detaylı bir bilgi yok

 4. Merhabalar,

  Evliyim ailemle yaşıyorum. Hane haklı toplam ortalama 7-8 bin tl maaş alıyoruz. Kendi adıma baş vuru yapmak istiyorum bu mümkün mü? Aylık kazancam net 3 bin

  • Evlisiniz ve anne babanızla mı yaşıyorsunuz?

   Eğer öyleyse elbette kendi adınıza başvuru yapabilirsiniz.

 5. Merhaba ben Recep Aydın yaş 34..

  Evliyim bir oğlum var. Kiracıyım ne zaman ev sahibi olabilirim? Aldığım maaş 2.250 TL. 900 TL kira veriyorum. Oğlum 16 aylık. Bez, kutu mama derken işin gerçeği geçinemiyorum.

 6. merhaba ben ailemin yanında tokide oturuyorum fakat kendi adıma yazılmak istiyorum.3+1 daireler için başvuru yapabilir miyim? 95 doğumluyum.

  • Özge hanım,

   Kesin başvuru şartları belli değil ancak şimdiye kadar TOKİ’nin uygulamalarından yola çıkarak, proje başvuruya açıldığında 3+1 daireler için başvurabileceğinizi söyleyebiliriz.

   TOKİ 2+1 dairelerde 25 yaş, 3+1 dairelerde ise en az 18 yaşı doldurmuş olmayı şart koşuyor. Siz de 3+1 daireler için başvurabilecek yaşı geçmiş görünüyorsunuz.

  • Ahmet bey,

   Bekar evli önemli değil.

   Ancak nornalde TOKİ konutlarında 2+1 daireler için 25 yaş, 3+1 daireler için de 18 yaş şartı aranıyor.

   Bunlar genel şartlar. Bazı projelerde istisna olabilir. Kesin başvuru şartları için projenin satışa çıkması gerekir.

  • Maalesef Gebze her ne kadar Tuzla’ya yakın mesafede Kocaeli sınırları içerisinde yer alıyor.

   Tuzla TOKİ projesinin şartları henüz belli olmasa da, TOKİ İstanbul’da satışa sunduğu tüm projelerinde en az 1 yıldır İstanbul il sınırları içerisinde ikamet etme şartı arıyor. Bu projede Kocaeli’ye bir istisna yapılır mı? Sanmıyorum.

 7. Merhaba iyi günler ben istanbul tuzla orhanlıdaki konutların ne zaman satışa çıkacağını öğrenebilirmiyim..

 8. Bende 6 yıldır kiracıyım 650 tl kira veriyorum ben de ev sahibi olmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim lütfen yardım edin

  • Mehmet bey,

   Başvurular başlayınca zaten ulusal basından da duyurusu yapılacaktır.

   O zaman gerekli tüm ayrıntılara yine bu haberin linkinden ulaşabilirsiniz.

 9. Merhabalar 10 yıldır İstanbul’da ikamet ediyorum ve artan kira ve masraflardan dolayı Ümraniye’de kayınpederimle birlikte oturmaktayım brüt 2750 tl maaş almaktayım ve tuzla projelerine katılmak istiyor ve artık ev sahibi olmak isiyprum. Yardımlarınızı rica ederim.

  • Devrim bey,

   Anlattığınız kadarıyla TOKİ projelerinden almak için gerekli şartlara sahipsiniz. Ancak bu proje henüz satışa çıkmadı. Satışa çıktığında başvuruda bulunma hakkınızı kullanınız.

 10. Selamunaleykum bende toki satisindan faydalanmak istiyorum toki şartları benim için uyumlu benide satıştan haberdar ederseniz seviniriz iyi calismalar.

 11. Satıştan Önce Başvuru Tarihleri Önemli , Eğer ilk Önce Başvuru Tarihleri Netleştiğinde Sitenizden Bir Açıklama yaparak duyurursanız Mutlu Olurum . Takipteyim sizi İyi Çalışmalar.

 12. Sayın yetkili. Ben Tuzla’da ikamet etmekte olup evim yok kirada oturuyorum. 1200 TL kira ödemekteyim. TOKİ’nin yapacağı konutlardan inşallah bize de nasip olur. Başvuru olduğu zaman haberdar ederseniz teşekkür eder başarılar. Saygılar… Ali Paşa Dede

  • Ali bey,

   Biz haberdar etmeye çalışırız ancak siz sayfamızdan kontrol ederseniz daha sağlıklı olacaktır. Kendi hayatınızdaki önemli bir olayın gelişimini başka birinin dikkatine bırakmak çok da doğru olmaz.

  • Aykut bey, kesin bir şey söylemek mümkün değil.

   Başkan sonbaharda satışa koyacaklarını söylemişti ancak saha ihale yapılmadı.

  • Dilara hanım, biz haber vereceğimizi söylesek de sizin için böylesi önemli bir konuyu sizin takip etmeniz daha doğru olur.

  • Toki İstanbul projelerinde şartlar değişmez.

   2+1 dairelerde 4500 tl altında gelir, adına ev olmaması, en az 1 yıldır İstanbulda ikamet edilmesi. 3+1 dairelerdeyse gelir şartı bulunmuyor.

   Kesin başvuru için önce ihalenin gerçekleşmesi gerekiyor.

 13. Selamlar öncelikle bayramınız bübarek olsun ben 19 senedir tuzladayım ne evim oldu ne dikili ağacım binlira kira veriyorum 2500tl maaş alıyorum lütfen bir yardımcı olun allah rızası icin

  • İyi bayramlar… Bizim yapabileceğimiz tek şey ptoje satışa çıktığında haber vermek olabilir.

   İnşallah ev sahibi olursunuz.

Bir yorum yazın


*