İşte dünyanın en pahalı dairesi!
335 milyon dolar fiyat etiketiyle dünyanın en pahalı dairesi Monako’da bulunan bu çatı katı. Ancak çatı katı dediğimize bakmayın, 3 bin metrekarelik bu daire tam 5 kat.

Daire servet değerinde

Dünyanın en pahalı dairesi, dünyanın metrekare fiyatı en yüksek olan ülkesinde bulunuyor.

49 katlı Monako’nun en uzun gökdeleninin son 5 katını kapsayan daire, 335 milyon dolar. Bizim anlayacağımız dilden 1 milyar 180 milyon lira. Daha net olması için, 3 tane Beşiktaş’ın stadı Vodafone Arena değerinde.

Henüz alıcısı çıkmadı

“Ne kadar lüks olursa olsun bir ev için bu kadar para çok” diyorsanız çok da yanılmış sayılmazsınız. Çünkü 2016’dan beri satılık olan konutu alan henüz çıkmadı.

Çatısında su kaydırağı bile var

31.500 metrekarelik bir alanda yükselen ultra lüks La Tour Odeon isimli binada bulunan dairenin çatı katında sonsuzluk havuzu ve bir su kaydırağı bulunuyor.

Bulunduğu gökdelen kentin tek yeni gökdeleni

La Tour Odeon, 1980’lerden beri bölgede inşa edilmiş tek gökdelen olma özelliği taşıyor.

Vatandaşlık hediyesi

5 katı da kapanmaz Akdeniz ve Monako manzaralı daireyi satın almak için Monako vatandaşı olmak şart. Ancak bu kadar parayı gözden çıkaranlar için Monako bir güzellik düşünmüş bile, bu daireyi satın alan otomatik olarak Monako vatandaşı oluyor.

Fiyatlar sadece bize göre değil, herkese pahalı gelmiş

170 metre yüksekliğe sahip Alexander Giraldi imzası taşıyan Tour Odeon’da 60 daire bulunuyor. Tamamı lüks konutların şimdiye dek 20 tanesinin satıldığı söyleniyor.

İşte o gökdelenin fotoğrafları;