TOKİ Niğde Efendibey 3. Etap 1. Bölge’ye 944 konut yapacak

TOKİ Niğde Efendibey 3. Etap 1. Bölge kentsel dönüşüm projesi kapsamında 944 konut yapacak. Projede konutların yanı sıra 80 dükkan ve bir ilkokul bulunuyor.  Projenin ihalesi 25 Aralık 2017’de saat 14:00’da TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleşecek.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Niğde Efendibey 3. Etap 1. Bölge konularına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde öncelik hak sahiplerinde olduğundan TOKİ bazen konutları teslimden sonra satışa çıkarıyor.

Ancak kesin başvuru tarihleri netleştiğinde, ilk olarak EVDEN HABERLER’de anında yayınlayacağız.

Efendibey TOKİ 3. Etap 1. Bölge’de daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği konutları maliyetine satıyor. Ancak bu maliyet kentsel dönüşüm projelerinde yükseliyor. Çünkü konutların büyük bir bölümü zaten hak sahiplerine veriliyor. Geri kalan konutlardan da projenin maliyetinin çıkarılması gerekiyor. Bu nedenle kentsel dönüşüm projelerinde TOKİ konutları biraz daha pahalıya satışa çıkıyor.

TOKİ’nin daha önceki Efendibey Kentsel Dönüşüm Konutlarında 3+1 daireler 150-220 bin TL aralığında satılmıştı. Fiyatların yine benzer aralıkta olacağı düşünülüyor.

Kesin fiyatlar açıklandığında EVDEN HABERLER‘den öğrenebilirsiniz.

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*