TOKİ Başakşehir Kayaşehir’de yeni projeye başlıyor
Son olarak İstanbul Kayaşehir’de satışa sunduğu 1800 konuta 40 bin başvuru gelmesi, TOKİ’yi harekete geçirdi. TOKİ Kayaşehir 22. Bölge’de 854 adet konuttan oluşacak yeni projeye başlamaya karar verdi. Projenin ihalesi 26 Aralık’ta gerçekleştirilecek.

TOKİ Kayaşehir’de 854 konut yapacak

TOKİ, İstanbul’un Başakşehir ilçesinin Kayaşehir 22. Bölge’sinde yeni bir proje yapacak. İhale hazırlığına başlayan TOKİ, bölgede 854 adet yeni konut inşa edecek. Projede konutların dışında 2 adet sosyal tesis, 2 adet nizamiye, 592 araçlık kapalı otopark yer alacak. Bunların yanı sıra proje kapsamında çevre düzenlemesi de yapılacak.

İhale 26 Aralık’ta

TOKİ Kayaşehir 22. Bölge 854 konut ihalesi 26 Aralık 2017 Perşembe günü saat 14:00’te yapılacak. İhale sonunda kazanan firma projenin inşaat çalışmalarına başlayacak.

Kayaşehir 22. bölge hangi gelir grubuna hitap edecek?

Proje kapsamında inşa edilecek konutların hangi gelir gurubuna satılacağı henüz belli değil. Projenin ihale süreci ve diğer tüm detayları ilk olarak Evden Haberler duyuracak.

TOKİ Kayaşehir 22. Bölge Konutları ne zaman satışa çıkacak? Başvurular ne zaman başlayacak?

Projede daire satışlarının 6 ay sonra başlaması öngörülüyor. Ancak TOKİ’nin İstanbul’da süren kentsel dönüşüm projelerini hızlandırmak amacıyla bazı konutlarını belediyelere devredebileceği belediyelerin de bu konutları kentsel dönüşümde kullanacağı ifade ediliyordu. Bu projenin o konutlara dahil olup olmadığı belirsiz.

TOKİ Kayaşehir 22. Bölge konutları daire fiyatları

TOKİ aynı bölgede geçtiğimiz aylarda da bir satış gerçekleştirmiş, projede daire fiyatları 140 bin TL’den başlamıştı. Orta gelir grubuna hitap eden o projedeki fiyatların 22. Bölge Kayaşehir konutları için de geçerli olması bekleniyor.

 

 

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*