Uzay gemisi evleri: Gelecekten haber var
Yıllarca filmlere,araştırmalara konu oldu: uzaylılar var mı yok mu? Bunun henüz kesin bir cevabı yok fakat, bize ziyarete geldiklerine inanılan uzay gemileri hakkında pek çok fikir var. Uzay merakı olanlar ise uzay gemisi evlerine  oldukça ilgi gösteriyor. Dünyanın farklı yerlerinde birçok uzay gemisi evleri bulunuyor. Kainatın en tuhaf evleri arasında gösterilen tasarımları, bilim kurgu filmlerini anımsatan mimarileri ile sizleri adeta uzay çağına davet ediyor. Filmlerde görülen ufolara benzeyen evlere, farklı tasarımcıların imzaları ile dünyanın dört bir yanında rastlanıyor. İlk uzay gemisi evi olan Futuro pek çok insanın görmek istediği bir tasarım.

Gelecekten haber var: Uzay gemisi şeklinde evler

İlk uzay gemisi evi: Futuro

Uzay gemi Futuro Evi, uzay gemisi evlerinin ilki olan bu yapı 1968 yılında Finlandiyalı mimar Matti Suuronen tarafından tasarlandı. Bir tatil evi olarak inşa edilen bu yapıya ulaşım kolaylığı, iç konforu oldukça önemli. Futuro House’un son tasarımı tüm bu kriterleri karşılıyor. Tamamıyla krom kaplama olan bu uzay gemisi evleri kendinizi gerçek bir Ufo içindeymiş gibi hissettiriyor.

Gelecekten haber var: Uzay gemisi şeklinde evler

Rusya’nın özel uzay gemisi evi

Popüler bir diğer uzay gemisi evi ise Rusya, Moskova’da yer alıyor. Moskova’nın Bevery Hills’i denilen Barvikha bölgesinde yer alan konut, Uzay Yolu filminden ilhamla tasarlanıyor. İngiliz mimar Zaha Hadid imzalı olan ev, dolar milyarderi Vladislav Doronin için yapılıyor. 50 metre yüksekliğindeki özel mülk, lüks özellikleri ile baş döndürüyor.

Özel bahçesi, peyzaj detayları, dev şelalesi ve kullanışlı mimarisi ile göz okşayan yapı, 20 milyon sterline mal oluyor ve dünyanın en pahalı konutları arasında gösteriliyor.

Bir Ufo’da Amerika’da

Amerika Birleşik Devletleri’nde 6 sütun üzerinde yükselen konut, dışarıdan bir uzay gemisi olarak görünüyor. Bu mimaride tasarlanmış evler sanılanın aksine oldukça konforlu bir yaşam alanı sunuyor.Kare pencerelerle tamamlanan yapı, 185 metrekare büyüklüğünde inşa edilmiş. 3 yatak odası bulunduran ev, iki banyo ve salonu ile lüks apartman dairelerinin konforunu aratmıyor. Eğlenceli dış görünümünü kullanışlı dekorasyon detayları ile tamamlayan orijinal konut, dünyanın en ilginç evleri arasında kendine yer buluyor.

Uçacaklar mı?

Uzay gemisi evleri hem uzay çağı meraklılarının hem de ilginç mimari yapı meraklılarının oldukça ilgisini çekiyor. Son derece estetik görünen bu evler aynı zamanda yarattığı konforlu yaşam alanı ile daha fazla talep alacak gibi görünüyor. Henüz sadece ikamet edilen, sabit bir konut olarak tasarlanan uzay gemilerinin yıllar içinde uçabilen taşıtlar olup olamayacağı ise hala merak ediliyor.

Begüm Sarıyağ / Evden Haberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın