Toki Ankara Kuzeykent ‘te 5 bin konut inşa edecek

Toki Ankara KuzeyKent projesi kapsamında 5 bin konut inşa edecek. Projenin ilk etabında inşa edilecek 250 konut açık artırmayla satılacak. Toki Başkanı Ergün Turan projeyi, farklı gelir grubundan insanları aynı yerde buluşturacak Ankara’nın en büyük rekreasyon alanı olarak tanımladı.

Toki Ankara Kuzeykent 'te 5 bin konut inşa edecek

KuzeyKent açık artırması 6 Mart’ta yapılacak

Toki Başkanı Mehmet Ergün Turan,  Ankara’nın kuzeyinde inşa edilecek KuzeyKent Projesi’ni yerinde inceledi.

Projenin 1 milyon 655 bin metrekare alan üzerine inşa edileceğini vurgulayan Toki Başkanı Ergün Turan, “Farklı gelir grubundan insanları aynı yerde buluşturacak KuzeyKent Projesi’nde ilk etapta 250 konutu “Açık Artırma Yöntemi” ile satışa sunacağız” dedi.

Turan, açık artırmanın 6 Mart 2018 günü saat 11.00’de Toki’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde yapılacağını belirtti.

Toki Ankara Kuzeykent 'te 5 bin konut inşa edecek

Toki Ankara KuzeyKent’te fiyatlar 235 bin TL’den başlayacak

Turan, açık arttırmaya sunulacak 250 konutun 176’sının 3+1, 16’sının 3+1 dubleks ve 58’inin ise 4+1 planında inşa edildiğini söyledi.

Konutların 235 bin TL’den başlayan fiyatlardan başlayacağını söyleyen Turan, alıcılara yüzde 10-15 veya 25 peşinat, 96-108 veya 120 ay vade seçenekleri sunacaklarını ifade etti.

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetlerinin Halk Bankası tarafından yürütüleceğini söyleyen Turan, “Başvurular/teminatlar Halk Bankası’nın tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde de başvuru yapılabilecek” dedi.

Toki Ankara Kuzeykent 'te 5 bin konut inşa edecek

KuzeyKent’te 5 bin konut inşa edilecek

KuzeyKent Projesi’nin Ankara’ya yeni bir değer katacağına vurgu yapan Turan, “Proje kapsamında toplam 5 bin 82 konut inşa ediyoruz. Projemiz; içinde barındırdığı ticari, kültürel, eğitim, sağlık, spor, ibadet yapıları ve tesisleri ile her türlü ihtiyaca cevap verirken Ankara‘nın yaşayan en büyük rekreasyon alanı olacak” açıklamasında bulundu.

Toki Ankara Kuzeykent 'te 5 bin konut inşa edecek

700 bin metrekarelik parkta 76 bin ağaç dikilecek

250 konutun satışa sunulacağı KuzeyKent Projesi’nde tüm nüfus profillerine dönük sosyal alanların olduğunu belirten Turan,  “Ankara’ya yeni bir değer katacak proje ile vatandaşlarımız yeşil alanla daha çok buluşacak. 700 bin metrekare alan üzerinde 76 bin ağaç, 5 milyon çalı yer alacak. Kuzey Yıldızı rekreasyon alanında ise, 23 farklı büyüklükte süs havuzu, 2 giriş kapısı,  21 restoran, 10 lokanta, 10 kafe, 817 araç kapasiteli açık otopark, yaşlılar merkezi, 5 bin kişilik amfi, nikah ve düğün salonu yer alacak”  ifadelerini kullandı.

Toki Ankara Kuzeykent 'te 5 bin konut inşa edecek

KuzeyKent her türlü sosyal ihtiyaca cevap verecek

Turan, “KuzeyKent Projemizi çok yönlü ve vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde inşa ediyoruz. Proje içerisinde; yürüyüş yolları, mini futbol sahası, basketbol oyun alanı, basketbol antrenman sahası, voleybol sahası, spor aletleri, masa tenisi, kaykay pisti, spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzları olacak. Ayrıca, çocuk oyun alanları, eğitici oyun duvarları, çocuk yüzme havuzu, spor alanları ve geniş yeşil alanlar ile çocuklarımız yeşille iç içe bir yaşama kavuşacak” dedi.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*