İşte Shaquille O’neal’ın evi!
İŞTE SHAQUILLE O'NEALIN EVİ!

2.16 metrelik boyu ve 147 kiloluk ağırlığıyla NBA’in efsane devi Shaquille O’neal, kazandıklarını vaktinde gayrimenkule yatırmış olmanın avantajını yaşıyor. Dev basketbolcunun 1993 yılında yalnızca 3,5 milyon dolara satın aldığı Florida’daki malikanesi, bugün 28 milyon dolar değerinde. Shaq, parasını 8 kat katlayan bu yatırımı şimdi satışa çıkarıyor. 30 yıl vadeyle almak isteyenlerin aylık ödeyeceği bedel 153 bin dolar. Basketbol efsanesinin evinde yok yok. İşte detaylarıyla Shaquille Oneal’ın evi

İŞTE SHAQUILLE O'NEALIN EVİ!

KARİYERİ BOYUNCA PARA BASTI

Shaquille O’neal, her ne kadar Los Angeles Leakar’s ile anılsa da 19 senelik NBA kariyeri boyunca 6 farklı takımda yer aldı. Bu 19 yılda reklamlar haricinde sadece basketboldan 350 milyon dolar kazandı. Shaquille, kazandığı bu paranın yüzde 1’lik kısmını Florida’da bir malikaneye yatırdı. Shaq’ın 1993 yılında 3,5 milyon dolara aldığı evin bugünkü değeri 28 milyon dolar. Yani dolar bazında 25 yılda 8 kat değerlendi. Kısacası Shaquille O’neal yaptığı yatırımlarla basketbolu bıraktıktan sonra da kazanmaya devam etti.

İŞTE SHAQUILLE O'NEALIN EVİ!

SHAQUILLE O’NEAL’IN EVİNDE YOK YOK

Dünyanın en çok kazanan sporcusu konumundaki Tiger Woods’a komşu olan Shaquille O’neal, evini de kendine göre baştan tasarlamış.

İŞTE SHAQUILLE O'NEALIN EVİ!

Isleworth golf sahasının yakınında, Butler gölü kenarında bulunan eve Shaq, kendine yakışır şekilde bir basketbol sahası inşa etmiş. Shaq uzun yıllar antrenmanlarını bu evde yapmış.

İŞTE SHAQUILLE O'NEALIN EVİ!

2880 metrekare büyüklüğündeki evin çevresinde 30 metre uzunluğunda 5 metre derinliğinde bir de havuz bulunuyor.

10 metre yüksekliğindeki bahçe duvarıyla çevrili malikanenin 28 odası bulunuyor.

Bizde çok önemi olmasa da ABD’de bu tarz evler banyo sayısı ile anılıyor. 12 yatak odası bulunan bu dev malikanede 15 adet de banyo bulunuyor. Böylece Shaquille O’neal’in misafirleri rahat bir konaklama yapabiliyor.

Devasa bir oturma odası, sinema salonu, büyük bir akvaryuma sahip odası ve daha çok erkeklere özel oyunların bulunduğu odalar evi içinde yaşamanın yanında eğlenilebilir bir yer haline getiriyor.

MALİKANE SHAQ’IN ZEVKİNE HİTAP EDİYOR

Shaquille O’neal’in bir başka merakı da arabalar. Ev de bu araba merakına uyacak şekilde 17 araçlık kapalı garaja sahip.

Sinema filmlerinde oynayan ve rap müziğe ilgi duyan Shaq!ın malikanesinde, bir dans stüdyosu ve kapalı kayıt stüdyosu da bulunuyor.

İŞTE SHAQUILLE O'NEALIN EVİ!

SHAQ EVİ SATIYOR

Yaklaşık 30 metrelik yüzme havuzu, şelale görünümüne sahip.

Malikanede spa ve havuz bar da bulunuyor.

Shaq, 25 yıl önce aldığı bu evin artık yeterince değerlenmiş olduğunu düşünüyor olmalı ki, evi satışa çıkarmış.

İŞTE SHAQUILLE O'NEALIN EVİ!

BU EVİ AYDA 153 BİN DOLAR TAKSİTLE ALABİLİRSİNİZ

Faizlerin oldukça düşük olduğu ABD’de 30 yıl vadeyle bu evi almak isterseniz ayda yaklaşık 153 bin dolar ödemeniz gerekiyor. Yani 1993 yılında Shaquille O’neal’ın 3,5 milyon dolara aldığı ev 25 yıl sonra 55 milyon dolar ediyor. Tabi 30 yıl taksitle. Peşin almak isteyenler ise 28 milyon dolar ödüyor.

İŞTE SHAQUILLE O'NEALIN EVİ!

İŞTE SHAQUILLE O’NEAL’IN EVİ

 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın