HALİT ERGENÇ VE BERGÜZAR KOREL ÇİFTİ SAKIZ ADASI’NDA VİLLA ARIYOR
Kazandıkları paraları gayrimenkulde değerlendirmeyi tercih eden Halit Ergenç – Bergüzar Korel çifti, bu kez Yunanistan’a yatırım yapmak istiyor. Çift Sakız Adası’nda villa satın almayı planlıyor.

1 milyon 400 bin liralık villa arıyorlar

Aynı dizide bir kez daha rol alan ve reyting sıralamasında zirvede yer almayı başaran Halit Ergenç – Bergüzar Korel çifti Sakız Adası’nda villa arıyor.

Her yaz tatilinde İzmir Çeşme’ye giden ünlü çift, Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan alacakları ev için 350 bin euro, yaklaşık 1 milyon 400 bin TL limit koymuş.

Bölgedeki emlakçılarla görüşen çiftin henüz aradığı evi bulamadığı iddia ediliyor.

Korel’le Ergenç, İzmir’e feribotla 45 dakika uzaklıktaki Sakız’ı tercih ederek bir ayaklarının da Türkiye’de olmasını sağlayacak.

Türkler Yunanistan’dan ev alıyor

Halit Ergenç – Bergüzar Korel çifti Yunanistan’dan ev almayı tercih eden tek çift değil. Özellikle 15 Temmuz sonrasında birçok zengin Türk’ün yurt dışından ev aldığı biliniyor. En fazla tercih edilen yer ise Yunanistan. Yunanistan’ın tercih edilmesinde ise en önemli kriter uygun fiyatlar ve anne baba, çocukların yanı sıra kayınvalide ve kayınpedere de oturma izni verilmesi.

Ayrıca komşu ülke olması ve kolay ulaşım da bir başka tercih nedeni.

Mikanos ve Santorini daha çok tercih ediliyor

Zengin Türkler daha çok yüksek getirisi nedeniyle Mikanos ve Santorini gibi popüler adaları tercih ediyor. Bu adalarda ortalama büyüklükte bir villa konumuna göre 500 bin euro ile 1.5 milyon euro arasında değişiyor.

Sakız Adası’nda metrekare fiyatı ortalama bin euro

Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in villa almak istediği Sakız Adası’nda konut fiyatları metrekare bazında bin eurodan başlıyor ve 2 bin euroya kadar çıkıyor. Ergenç-Korel çiftinin 350 bin euroluk bir yatırımla bölgeden 250-300 metrekarelik bir villa alabileceği belirtiliyor.