TOKİ Salda Gölü Millet Bahçesi ihalesini açıyor
Salda Gölü Millet Bahçesi

Beyaz kumları ve masmavi rengiyle Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Salda gölü kıyısına Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Millet Bahçesi yapılacak. Toki, Salda Gölü Millet Bahçesi Projesi için ihaleye çıkacak.

Salda Gölü Millet Bahçesi İhalesi 31 Temmuz’da

Salda Gölü doğallığıyla, beyaz kumlarıyla ve parlaklığıyla ülkemizdeki gezginlerin ve turistlerin son zamanlarda gözdesi olmaya devam ediyor. 184 metre derinliğiyle Türkiye’nin en derin üçüncü gölü olarak geçen Salda Gölü’nün kıyısına Millet Bahçesi yapılması için 31 Temmuz 2019 saat 15:00’da TOKİ İstanbul Hizmet Binası Halkalı Atakent Mahallesi’nde ihaleye çıkılacak.

Özel Çevre Koruma Bölgesi İlan Edilmişti

Türkiye’nin en temiz gölü olan Salda Gölü daha önce Cumhurbaşkanlığı kararıyla “Özel Çevre Koruma Bölgesi” ilan edilmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü’nün 44 kilometrekare alana sahip olduğunu belirterek, göl ve çevresinin “Özel Çevre Koruma Bölgesi” ilan edilmesiyle yaklaşık 295 kilometrelik alanın koruma altına alınacağını bildirmişti. Millet Bahçesi’nin söz konusu 295 kilometrelik alan içerisinde yer alacağını duyurmuştu.

Salda Gölü Millet Bahçesi

Salda Gölü Hakkında Bilgi

Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü’ne ulaşım pek kolay değil.

Şu sıralar turist akınına uğrayan Salda Gölü’nün birçok yerinden göle girilebiliyor, halk plajları bulunuyor. Ancak Maldivler olarak anılan yer Salda köyüne birkaç kilometre uzaklıkta bulunuyor. Maldivler olarak anılan kısımda duş, tuvalet, elektrik vb. birçok ihtiyacınızı karşılayacağınız bir tesis yok ancak Yeşilova kamp ve bungalov alanında ve Salda Köyü Tabiat Parkı’nda hepsi mevcut. Ayrıca göl çevresinde birkaç plaj daha bulunuyor.

Proje ile ilgili tüm gelişmelere BURADAN ulaşabilirsiniz.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) resmi sitesine BURADAN ulaşabilirsiniz.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*