Meteoroloji’den ”yağış” uyarısı !
Meteoroloji’den gelen son dakika bilgiledirmesine göre; Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yağış bekleniyor. 4 il için kuvvetli yağış uyarısı geldi.

Meteoroloji‘den gelen bilgiye göre Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kesiminde beklenen kuvvetli yağışın bu akşam saat 21.00’da başlayıp yarın saat 15.00’a kadar etkisini göstermesi bekleniyor.

Gelen bilgilendirmede, ”Akşam saatlerinden sonra yurdun batı kesimlerinde başlaması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden itibaren Çanakkale’nin batı kıyıları (Çanakkale merkez, Gökçeada, Eceabat, Ezine, Ayvacık, Bozcaada), İzmir’in güney ve batı kıyıları (İzmir merkez, Buca, Çeşme, Urla, Menderes, Seferihisar, Torbalı, Seçuk), Aydın’ın batısı(Söke, Kuşadası, Didim), Muğla il geneli Antalya’nın batı kıyı ilçelerinde (Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, yağış ananda kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul’da hava durumu

İstanbul’da Perşembe ve Cuma günü için yağmur bekleniyor. İstanbul’da beklenen yağmurun hafif şiddette ve kısa süreli olacağı belirtildi. Bölgedeki hava sıcaklığı ise yarın için 2-3 derece düşse de hafta sonu yeniden sıcaklıkların 22-23 derecelere çıkması bekleniyor.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın