Kamyondan ev olur mu?
Kirada oturanlar iyi bilir, bazen ev sahibi, bazense kira fiyatları bizi sıkıntıya sokabilen durumlar arasında. ABD’de yaşayan Victoria ise yüksek kiralardan bunalınca buna dur diyenlerden. Ama çözümü de bir o kadar ilginç. Genç kız, uzun uğraşlar sonucu kamyonunu eve dönüştürerek bunu başardığına inanıyor.  Peki, kamyondan ev olur mu? İşte tüm ayrıntılar haberimizde…

kira fiyatlarından bıktı kamyonu ev yaptı 1 evden haberler

Kamyondan ev olur mu?

ABD’li genç kız ileride evi olacak boş kamyonda ilk fotoğrafını çekildikten sonra işe koyulmuş. Bütün her şey tamamlanınca ortaya normal bir evden hemen hemen hiç bir farkı olmayan bu şirin ev doğmuş. Victoria’nın evinde bir mutfak, bir salon ve bir yatak odası var. Açık tonların hakim olduğu evin mutfağında fırın bile bulunuyor. Mutfak musluğunun üstünde ki küçük cam ise gözden kaçmayacak güzellikte. Evini minimal tarzda döşeyen Victoria, yatak odasında kullandığı küçük tablolarla da evine canlılık katmış. Normal bir ev kadar kullanışlı gözüken Victoria’nın evi oldukça güzel bir sonuçla tamamlanmışa benziyor.  Böylelikle hem yeni ve minik bir eve sahip olmuş oluyor, hem de kira ödemekten kurtuluyor.

İşte Victoria’nın yeni evi

Başka biri daha varmış

Eve dönüştürme fikri bir başkasının daha aklına gelmiş. Ancak bu sefer eve çevrilmek için kullanılan araç bir otobüs. Bu dönüşümü isteyen kişi ise büyük paralar vermek yerine kendi karavanını kendisi inşa etmek isteyen ABD’li Jessie Lipskin. 3 yıl boyunca bu dönüşüm için gece gündüz çalışan Lipskin, yarattığı yeni yaşam alanını ‘mobil ev’ olarak tanımlıyor.

Otobüsten Karavana

Karavan bir banyo bir yatak odası ve ufak bir salona ev sahipliği yapıyor. Salonunda mutfağı da bulunan ‘mobil ev’ sayesinde ülkeyi bir ucundan diğerine gezen ABD’li  Jessie Lipskin ülke basınında da geniş yer bulmuş. Karavanın hem içinde hem de dışında beyaz rengini kullanan Lipskin, ferah bir görüntü ortaya çıkmasında yardımcı olmuş. Yatağın kenarındaki dizili kitaplar ve duvardaki tablo huzurlu bir görünüm sağlarken, normal bir karavandan daha kullanışlı gözüken Jessie Lipskin’in karavanı oldukça güzel bir sonuçla tamamlanmış.

İşte Jessie Lipskin’in karavanı

Kübra Baloğlu / Evden Haberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın