DOLU FELAKETİ ALİ AĞAOĞLU’NUN 7 LÜKS ARABASINA ZARAR VERDİ
27 Temmuz’da yaşanan dolu felaketinde ünlü işadamı Ali Ağaoğlu’nun süper lüks otomobillerinin de büyük hasar gördüğü ortaya çıktı. Ağaoğlu’nun evinin bahçesinde duran dört Rolls Royce, bir Bentley, bir Aston Martin ve bir de Lamborghini’nin camları kırıldı, kaportalarında ezilmeler oluştu.

Ağaoğlu’nun 7 lüks aracı zarar gördü

İstanbul’da Temmuz ayının sonunda tarihin en büyük hava muhalefetlerinden biri yaşanmış, o sırada evi kapalı garajda olmayan çok sayıda vatandaşın aracı zarar görmüştü. 27 Temmuz’da yaşanan dolu felaketinin en büyük mağdurlarından birinin de, Rolls Royce’tan Bentley’e, Aston Martin’den Lamborghini’ye onlarca otomobili olan Ali Ağaoğlu olduğu ortaya çıktı.

27 Temmuz’da ceviz büyüklüğünde yağan dolu, işadamı Ali Ağaoğlu’nun o esnada evinin bahçesinde 7 otomobili büyük zarar gördü.  İşadamının 4 Rolls Royce, bir Bentley, bir Aston Martin ve bir de Lamborghini’sinin camları kırıldı. Lüks araçların kaportalarında da onlarca eziklik oluştu.

Sigorta 700 bin TL ödedi

Ali Ağaoğlu’nun araçların camlarının değiştirilmesi ve kaportadaki hasarların giderilmesi için sigorta şirketleri tarafından 700 bin lira ödendiği ortaya çıktı. Bu arada Rolls Royce, Ağaoğlu ve İstanbul’daki diğer Rolls Royce sahibi dolu mağdurları için İngiltere’den dört kişilik özel bir ekip gönderdi.

Ağaoğlu şirketler grubu başkanı Ali Ağaoğlu lüks otomobillere düşkünlüğü ile biliniyor. Ağaoğlu genelde araçları kendisi kullanıyor. Geçtiğimiz yıl da şoförünün kullandığı bir otomobili Maslak’ta kaza geçirmiş ve perte çıkmıştı.