AVM YAPIMINA DİRENEN MEŞHUR MACEFIELD EVİ SONUNDA SATILIYOR
ABD’nin Washington eyaletinde AVM yapımı için yıkılmak istenilen eve 1 milyon dolar verilmişti. Ama 84 yaşındaki Edith Macefield evi satmamıştı. AVM yapıldı, ev de AVM’nin köşesinde kaldı. Filmlere konu olan bu mücadelede yolun sonuna gelindi. O meşhur ev satılıyor.

Up filmindeki meşhur ev

ABD’nin Washington eyaletinde 84 yaşındaki Edith Macefield’e aile yadigarı evi için 1 milyon dolar teklif edildi. Ancak anılarıyla yaşamak isteyen yaşlı kadın teklifi kabul etmedi. Bunun üzerine alışveriş merkezi, yaklaşık 144 metrekarelik evinin çevresine inşa edildi.

Macefield evi bir işçiye bıraktı

2008 yılında yaşamını yitiren Macefield evini, çocuklarının eğitimi için AVM’nin yapımı sırasında tanıştığı inşaat işçisi Barry Martin’e bıraktı.

Ev şimdi satılıyor

Ardından Barry Martin’in yazdığı kitabın yanısıra, Pixar’ın ”Yukarı Bak” filminden bazı yerel müzik festivallerine kadar birçok şeye ilham kaynağı olan bu ev satışa sunuluyor.

Evi satın almak için halk kampanya düzenliyor

Evi kurtarıp bu öyküyü ölümsüzleştirmeyi amaçlayan bunun için bağış ve imza kampanyaları düzenleyen yerel gruplar da var. Bu nedenle evin ziyaretçisi hiç eksik olmuyor..