3. havalimanı ulaşım ücreti ne kadar? 3. havalimanına ulaşım nasıl sağlanacak?

İstanbul 3. Havalimanı 29 Ekim’de açılıyor. İlk etapta Ankara, İzmir, Antalya, Lefkoşe ve Bakü’ye sefer düzenlenecek. Atatürk Havalimanı’nın İstanbul 3. Havalimanına tam olarak taşınması 29-31 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Havalimanına ulaşım büyük oranda metroyla olacak ancak Gayrettepe-3. Havalimanı metrosu 2019 yılının sonunda açılacak. Peki bu süre zarfında 3. Havalimanına ulaşım nasıl sağlanacak? 3. Havalimanı ulaşım ücreti ne kadar olacak? İşte sizin için derlediğimiz 3. Havalimanına nasıl giderim rehberi…

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

3. HAVALİMANI ULAŞIM ÜCRETİ NE KADAR? 3. HAVALİMANINA ULAŞIM NASIL SAĞLANACAK?

İki aylık deneme süresince yüzde 50 indirim

“Bagajlı Lüks Taşımacılık Sistemi” olarak ifade edilen Havaist otobüsleri İstanbul’un yeni havalimanı’nda kullanılacak. 3. Havalimanı’na Havaist ile ulaşım sağlayacak yolcular, en yakın mesafe için 12, en uzak mesafe için ise 30 liralık bedeli istanbulkart ile ödeyecebilecek.

Havaist, iki aylık deneme süresinde yolcuları yüzde 50 indirimli taşıyacak. Ayrıca yeni havalimanı’na özel araçları ile gelen yolcular, iki aylık (30 Aralık 2018’e kadar) süreç boyunca Havalimanı otoparkından ücretsiz olarak yararlanabilecek.

18 NOKTADAN HAVALİMANINA DİREK HATLAR ÇALIŞACAK

İstanbul 3. Havalimanı’na elbette taksiyle gitmek mümkün olacak. İlk etapta havalimanında 660 taksi faaliyet gösterecek. Ancak havalimanı İstanbul’un kalabalık ilçelerine 45-50 kilometre uzaklıkta. Dolayısıyla havalimanına taksiyle ulaşım oldukça pahalıya neden olabilir. Peki İstanbul 3. Havalimanına ulaşım nasıl sağlanacak? Toplu ulaşımla 3. Havalimanına gitmek mümkün mü? İşte ilçe ilçe 3. Havalimanı ulaşım rehberi…

3. HAVALİMANI ULAŞIM ÜCRETİ VE DETAYLARI

İstanbul 3. Havalimanı’na ilçelerden ulaşım bagajlı lüks taşımacılık yapacak olan otobüslerle sağlanacak. Günde 75 binden fazla yolcu taşıması beklenen otobüsler İstanbul’un 18 ayrı noktasından hareket edecek. Taşıma ücretleri en az 12 TL, en fazla 30 TL olacak. 6 yaşına kadar olan çocuklardan ise ücret alınmayacak. En sık seferin düzenleneceği güzergah ise her 11 dakikada bir aracın hareket edeceği Yenikapı-Sirkeci-3. Havalimanı hattı olacak. Bu hattı hem Yenikapı metrosuna kolay ulaşım sağlayanlar hem de Eminönü’ne vapurla gelen yolcuların kullanması bekleniyor.

Araçların hepsinde koltuk arkasında LCD ekranlar yer alacak. Ayrıca otobüs içinde de güvenlik kameraları sürekli sesli kayıt yapacak. Otobüsler en az 35 koltuklu olacak.

3. HAVALİMANI’NA GİDECEK OTOBÜSLERİN KALKIŞ NOKTALARI VE ÜCRETLERİ

İSTANBUL AVRUPA YAKASI KALKIŞ NOKTALARI ÜCRET
ALİBEYKÖY CEP OTOGARI 16 TL
ARNAVUTKÖY 12 TL
BAHÇEŞEHİR ISPARTAKULE 16 TL
BAKIRKÖY 18 TL
BAŞAKŞEHİR 14 TL
BEŞİKTAŞ 18 TL
BEYLİKDÜZÜ TÜYAP 21 TL
ESENLER OTOGAR 16 TL
HACIOSMAN 16 TL
HALKALI 16 TL
KEMERBURGAZ 12 TL
MAHMUTBEY METRO 15 TL
MECİDİYEKÖY 16 TL
SARIYER 16 TL
YENİKAPI-SİRKECİ 18 TL

 

İSTANBUL ANADOLU YAKASI KALKIŞ NOKTALARI ÜCRET
KADIKÖY 25 TL
PENDİK 30 TL
ÜMRANİYE TEPEÜSTÜ 25 TL

BAKIRKÖY’DEN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Bakırköy-3. Havalimanı arasında 19 araç hizmet verecek. Her 10 dakikada bir kalkacak otobüslerin ücreti kişi başı 18 TL olacak. Hattın uzunluğu 44 kilometre. Aynı mesafeyi taksiyle almak istediğinizde ödeyeceğiniz tutar 115 TL’yi bulacak.

BEYLİKDÜZÜ’NDEN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

3. Havalimanına Beylikdüzü’nden her 15 dakikada bir özel otobüs kalkacak. Halen çalışmakta olan Havaş benzeri hizmet için kişi başı 21 TL ücret alınacak. Tüyap’tan kalkacak hatta 15 araç hizmet verecek. Tüyap-3. Havalimanı arasında hizmet verecek hattın uzunluğu yaklaşık 52 kilometre. Aynı noktadan taksiyle gidilmesi durumunda yaklaşık 135 TL’lik bir ücret ortaya çıkacak.

OTOGARDAN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Otogar’dan 3. Havalimanına her 15 dakikada bir otobüs kalkacak. Otogar-3. Havalimanı ulaşım ücreti 16 TL olacak. 38 km uzunluğundaki hattı taksiyle gitmeye kalkarsanız ödeyeceğiniz tutar 100 TL’yi bulacak.

YENİKAPI-SİRKECİ’DEN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Yenikapı-Sirkeci-3. Havalimanı hattında 23 araç çalışacak. Her 11 dakikada bir aracın kalkacağı hattın ücreti ise 18 TL. 50 kilometre uzunluğundaki hattı taksiyle gitmek isterseniz ödeyeceğiniz ücret ise 130 TL.

BEŞİKTAŞ’TAN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Beşiktaş-İstanbul Yeni Havalimanı arasında her 20 dakikada bir sefer düzenlenecek. Yaklaşık 43 kilometre uzunluğundaki hatta 13 araç hizmet verecek. Ücret olarak 18 TL alınacak. Beşiktaş’tan İstanbul 3. Havalimanı’na taksiyle gitmek isterseniz de ödeyeceğiniz ücret 111 TL’yi bulacak.

ALİBEYKÖY CEP OTOGARI’NDAN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Alibeyköy Cep Otogarı-İstanbul 3. Havalimanı arasında 5 araç hizmet verecek ve her 30 dakikada bir sefer düzenlenecek. Sefer ücreti 16 TL olacak. Cep otogarından havalimanına taksiyle giderseniz de ödeyeceğiniz ücret 85 TL olacak.

KADIKÖY’DEN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

3. Havalimanına en uzak noktalardan biri de Kadıköy. Kadıköy-3. Havalimanı arasında 11 araç hizmet verecek ve 20 dakikada bir araç hareket edecek. Hattın ücreti 25 TL olacak. 64 kilometre uzunluğundaki mesafeyi taksiyle gitmek isterseniz taksimetrede en az 165 TL yazacak.

PENDİK’TEN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Pendik-3. Havalimanı ulaşım hattında 5 araç çalışacak. Her 45 dakikada bir bir aracın hareket edeceği hattın uzunluğu tam 93 kilometre. 3. Havalimanına en uzak nokta sayılan Pendik’ten binen yolcular 0 TL ücret ödeyecek. Aynı mesafeyi taksiyle alan bir kişinin ödeyeceği ücret ise 240 TL’yi bulacak.

HACIOSMAN’DAN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Hacıosman-3. havalimanı arasındaki 40 kilometrelik hatta 4 araç hizmet verecek. Her 30 dakikada bir seferin düzenleneceği hattın ücreti ise kişi başı 16 TL olacak. Aynı mesafenin taksiyle gidilmesi halinde ise ücret 105 TL’yi geçecek.

SARIYER’DEN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Sarıyer-3. havalimanı arasındaki 40 kilometrelik hatta 5 araç hizmet verecek. Her 30 dakikada bir seferin düzenleneceği hattın ücreti ise kişi başı 16 TL olacak. Aynı mesafenin taksiyle gidilmesi halinde ise ücret 105 TL’yi geçecek.

BAŞAKŞEHİR’DEN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

İstanbul 3. Havalimanı’na en yakın ilçelerden birisi şüphesiz Başakşehir. Başakşehir-3. Havalimanı arasındaki ulaşım 30 dakikada bir kalkacak 4 otobüsle sağlanacak. 27 kilometrelik hatta seyahat edecekler kişi başı 14 TL ödeyecek. Aynı mesafenin taksiyle gidilmesi durumunda taksimetrede 75 TL yazacak.

ISPARTAKULE-BAHÇEŞEHİR’DEN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Ispartakule Bahçeşehir-İstanbul 3. Havalimanı arasında her 40 dakikada bir kalkan 4 araç hizmet verecek. 40 kilometrelik hat için kişi başı ücret 16 TL olacak. Aynı mesafeyi taksiyle gidenler ise 105 TL ödeyecek.

ŞİŞLİ MECİDİYEKÖY’DEN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Şişli Mecidiyeköy-3. Havalimanı arasındaki 37 kilometrelik hatta 10 araç hizmet verecek ve her 15 dakikada bir araç kalkacak. Sefer ücreti 16 TL olacak. Mecidiyeköy’den 3. Havalimanına taksiyle gidilmesi durumunda ücret yaklaşık 100 TL.

HALKALI’DAN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Halkalı-3. Havalimanı arasındaki 40 kilometrelik hatta 4 araç hizmet verecek. Araçlar her 50 dakikada bir kalkacak. Ulaşım ücreti 16 TL olacak. Aynı mesafede taksimetre ise yaklaşık 105 TL yazıyor.

MAHMUTBEY METRO’DAN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Mahmutbey metro-3. havalimanı arasında 3 araç çalışacak. Her 45 dakikada bir hareket edecek araçların ücreti kişi başı 15 TL olacak. 36 kilometrelik mesafenin taksiyle alınması durumda ise ödenecek tutar 95 TL olacak.

ÜMRANİYE’DEN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Ümraniye-3. Havalimanı arasındaki ulaşım Tepeüstü’nden kalkacak otobüslerle sağlanacak. 91 kilometrelik hatta 7 araç hizmet verece. Her 30 dakikda bir kalkacak otobüslerle seyahat ücreti ise kişi başı 25 TL. Aynı mesafeyi taksiyle giderseniz ödeyeceğiniz tutar 25 TL.

ARNAVUTKÖY’DEN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Arnavutköy’den yine Arnavutköy sınırları içerisindeki 3. Havalimanı’na ulaşım her 40 dakikada bir kalkacak 3 araçla sağlanacak. 22 kilometrelik mesafe için yolcu başına 12 TL alınacak. Aynı mesafede taksi ücreti ise 60 TL.

KEMERBURGAZ’DAN İSTANBUL 3. HAVALİMANI’NA NASIL GİDİLİR? ÜCRETİ NE KADAR?

Kemerburgaz-3. Havalimanı arasındaki 21 kilometrelik mesafede her 40 dakikada bir kalkacak 3 araç çalışacak. Kişi başı ücret 12 TL olacak. Taksiyle gitmek isterseniz de yaklaşık ücreti 60 TL.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*