YOZGAT’TA 158 AİLE AYDA 100 TL’YE KONUT SAHİBİ OLDU

TOKİ tarafından Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde inşa edilen 158 konut, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hak sahiplerine verildi. Kura töreni 20 Temmuz, Perşembe günü Sorgun Belediyesi İlyas Aslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

Konutlar peşinatsız 100 TL taksitle verildi

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 158 konuta 126’sı engelli olmak üzere 430 başvuru yapıldı.

Konutlar peşinatsız 100 TL – 130 TL arası taksitlerle 270 ay vade ile hak sahiplerine verildi.

TOKi Yozgat Sorgun Konutları 3 katlı inşa edildi

Yozgat Sorgun TOKİ Evleri yatay mimari konsepte uygun olarak  3 katlı bloklardan oluşuyor. Projede yer alan dairelerin tamamı 2+1 büyüklüğünde.

Proje, yaşayacak vatandaşların gün içerisinde vakit geçirebileceği peyzajı, parkı ile birlikte, nitelikli bir sosyal çevre olarak planlandı.

Kiraya verilemiyor, satılamıyor

Konutları sadece herhangi bir geliri olmayan kişiler ve engelliler alabiliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı konutların yapım masrafını üstleniyor, TOKİ ise inşa ediyor. Sosyal Yardımlaşma fonu aracılığı ile satılan konutlar kiraya verilemiyor ve satılamıyor.

Yozgat Sorgun TOKİ kura sonuçları açıklanmayacak

Kura sonuçları hiç bir yerde yayınlanmıyor. Kurada ismi çıkıp çıkmadığını öğrenmek isteyenlerin Yozgat ile Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor.