TOKİ’den Hatay Altınözü Karsu Mahalesi’ne 384 konut!

TOKİ, Hatay’ın Altınözü İlçesi Karsu Mahallesi’nde 384 konutluk bir projeye başlayacak. Konutların yanı sıra bir ticaret merkezi ve bir de caminin yapılacağı projenin ihalesi 13 Aralık’ta TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

TOKİ Hatay Altınözü Karsu Konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Hatay Altınözü Karsu konutlarına başvuruların 2018 yılı Mart ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında, evdenhaberler.com okuyucularına gerekli bilgileri ayrıca aktaracak..

Hatay Altınözü Karsu TOKİ Evleri’nde daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. Bu yüzden dairelerin fiyatlarının belli olabilmesi için ihale sonucunun netleşmesi gerekiyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları da önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

Ancak TOKİ’nin bölgede inşa ettiği 2+1 daireleri 70-100 bin, 3+1 daireleri ise 100-130 bin TL aralığında sattığını hatırlatalım. Hatay Altınözü Karsu TOKİ Konularında da fiyatların bu rakamlara yakın olacağı ifade ediliyor.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*