TOKİ Samsun Vezirköprü’de 504 konutluk kentsel dönüşüm projesine başlıyor!

TOKİ, Samsun Vezirköprü’de bulunan Nalbantlı Mahallesi’ne Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 504 konut inşa edecek. 16 adet dükkan, 3 adet ticaret merkezi ve 2 adet sosyal tesisin bulunduğu projenin ihalesi 21 Kasım 2017’de yapılacak.

TOKİ Samsun Vezirköprü Nalbantlı ihalesi 21 Kasım’da yapılacak

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Samsun Vezirköprü ihalesi 21 Kasım 2017 saat 14’te TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

İhale detayına BURADAN ulaşabilirsiniz.

TOKİ Vezirköprü Nalbantlı kentsel dönüşüm konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda Vezirköprü Nalbantlı konutlarına başvuruların 2018 yılı Şubat ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Ancak kentsel dönüşüm projelerinde önceliğin hak sahiplerine verildiğini, bu nedenle bazı projelerde teslime kadar satış yapılmadığını not düşelim.

Başvuru tarihleri netleştiğinde, tarihi EVDEN HABERLER’de anında yayınlayacağız.

Samsun Vezirköprü Nalbantlı TOKİ konutları daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği konutları maliyetine satıyor. Ancak bu maliyet kentsel dönüşüm projelerinde yükseliyor. Çünkü konutların büyük bir bölümü zaten hak sahiplerine veriliyor. Geri kalan konutlardan da projenin maliyetinin çıkarılması gerekiyor. Bu nedenle kentsel dönüşüm projelerinde TOKİ konutları biraz daha pahalıya satışa çıkıyor. TOKİ Samsun Vezirköprü Konutları’nda kaç konutun hak sahiplerine verileceği ve geri kalan konutların fiyatı henüz netleşmiş değil. Bu bilgiler açıklandığında EVDEN HABERLER‘den anında öğrenebilirsiniz.

Nalbantlı Kentsel Dönüşüm TOKİ konutları ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Vezirköprü konutlarında inşaat teslim süresi olarak 550 gün öngörülüyor. Buna göre TOKİ Vezirköprü Konutları’nın eğer ihale onaylanırsa 2019 yılı Temmuz ayında teslim edileceği düşünülüyor.

 1 Comment

Bir yorum yazın


*