TOKİ NİĞDE ULUKIŞLA’DA TAMAMLANAN 450 KONUT 2 AY SONRA SAHİPLERİNE VERİLECEK
TOKİ’nin, Niğde Ulukışla’da inşa ettiği 951 konuttan 450’si tamamlandı. Kabul işlemleri yapılacak olan konutlar iki ay sonra hak sahiplerine teslim edilecek.

İlk etap tamamlandı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Niğde Ulukışla’da 2 etap halinde toplam 951 konut inşa ediliyor.

İkinci etap yer alan 501 konutta çalışmalar sürerken, ilk etapta yer alan 450 konutun inşaatı bitti. Bu daireler 2 ay içinde hak sahiplerine teslim edilecek.

Konutların sosyal donatıları da hazır

Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu biten daireler hakkında, hak sahiplerine bilgi verdi. Başkan Uğurlu şunları söyledi: “Mersin-Adana civarındaki yaylaları tercih etmeyip Ulukışla’yı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Amacımız Ulukışla’yı kalkındırmak, geliştirmek ve bu arada Ulukışla’yı tercih eden insanları konut sahibi yapabilmek. TOKİ yetkilileriyle bir araya gelerek proje oluşturduk. Kısa zamanda 3+1 ve 2+1 daireler teslime hazır aşamasına geldi. Camii, alışveriş merkezi, park alanları ve sosyal alanlar olmak üzere, elektriği ve telefonu yer altında tamamen modern bir kent inşa edildi.”