ABD’li mafya babası Kid Cann’ın kale gibi evi satıldı!
ABD’li mafya babası Kid Cann’ın kale gibi evi satıldı! Kid Cann lakaplı ünlü mafya babası Isadore Blumenfeld’in Minneapolis’teki şatosunu emekli bir CEO aldı. Kadın ticareti, kaçakçılık gibi yasa dışı işlere karışan Kid Cann, 5 kişinin de ölümünden sorumlu tutuluyordu.

Evin Kid Cann’e ait olduğunu bilmiyordu

Bir mağazalar zincirinden CEO olarak emekli olan Tina Wilcox, Minneapolis’e yerleşti.

Wilcox, çok beğendiği bir anlamda kaleyi andıran 1000 metrekarelik bu malikaneyi gördüğünde, aradığı evi bulduğunu düşündü.

Wilcox kısa süre içinde de evi satın alarak yerleşti. Ancak bir süre sonra evin, 1925-1950 arası dönemim önemli mafya babalarından biri olan Kid Cann’e ait olduğunu öğrendi.

Al Capone’u bu evde ağırlamış

Ev, FBI dahil hiç bir kayıtta Kid Cann’e ait görünmüyor. Ancak komşuları Kid Cann’in zamanında Al Capone gibi ünlü mafya babalarını bu evde ağırladığını söylüyor.

Norman tarzı taş ev, değişik bir mimariye sahip.

Wilcox evden memnun

Evin yeni sahibi Wilcox, ”Evi ilk aldığımda eskiden gangstere ait olduğunu bilmiyordum. Sonradan öğrendim ama bu ev tam hayallerimdeki gibi. Çok mutluyum” diyor.

Wilcox, iş hayatı boyunca biriktirdiği çok sayıda ev eşyası için bu evden daha uygun bir yer bulmasının zor olduğunu söylüyor.

Wikcox’un evi ne kadara aldığı ise bilinmiyor.

Romanya’dan 2 yaşında ABD’ye göç etmişti

Bir dönem hapis yatan Romanya doğumlu yahudi mafya babası Kid Cann, 2 yaşında ABD’ye göç etmişti. 2 kardeşiyle kurduğu çete zamanla mafyaya dönüşen Kid Cann, aralarında gazetecilerin de olduğu 5 kişinin ölümünden sorumlu tutuluyordu.  Kid Cann 1981 yılında hayatını kaybetmiş, geride milyonlarca dolarlık bir servet bırakmıştı.