TOKİ KAYAŞEHİR’DE 399 KONUTLUK PROJE YAPACAK!
TOKİ, İstanbul Avrıpa Yakası Başakşehir Kayaşehir’de 399 konutluk yeni bir proje gerçekleştirecek. Projenin ihalesi 5 Haziran’da yapılacak.

TOKİ Kayaşehir’de yeni bir ilçe kurdu

TOKİ, İstanbul Kayaşehir’deki projelerini sürdürüyor. Bölgede adeta yeni bir ilçe inşa eden TOKİ, 399 konutluk yeni bir projeye daha başlıyor. 869 Ada 3 ve 4 Parsel’de gerçekleştirilecek projede 33 de dükkan yer alacak.

İhale 5 Haziran’da

Daha önce 24 Mayıs’ta yapılması planlanan ihalenin 5 Haziran saat 14:30’da gerçekleştirileceği açıklandı.

Proje mahalle konseptine uygun olacak

TOKİ Kayaşehir projesinde dükkan alanları, camisi, meydanıyla mahalle kültürü ve modern mimariyi bir araya getirmeye yönelik projeler inşa ediyor. TOKİ Kayaşehir projesinde sosyal ihtiyaçları karşılamayı hedefliyor.

Mahalle konsepti ile tasarlanacak olan TOKİ Başakşehir Kayaşehir projesinde parklar, cadde, cami, fırın, yürüyüş yolu gibi ortak alanlar yer alacak.

TOKİ Kayaşehir projesinde daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ’nin projesinde ayrıntılar henüz netleşmiş değil. TOKİ konutları sıfır karla yaptığı için projedeki fiyatların belirlenebilmesi için ihale sonucunun ortaya çıkması gerekiyor. TOKİ konut fiyatlarını belirlerken projelendirme çalışmaları, arsa maliyeti ve ihale bedelini hesaplayıp metrekareye bölüyor. Projedeki dairelerin fiyatları ve başvuru şartları açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacak.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*