TOKİ ÇORUM ALACA 2. ETAP TOPLU KONUT PROJESİ TESLİM İŞLEMLERİ BAŞLIYOR!

TOKİ tarafından Çorum Alaca 2. Etap Toplu Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen 220 adet konutun teslim işlemleri 12-21 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Konut devir işlemleri nasıl yapılacak?

Konut sahipleri, KDV’nin ödenmesi için teslim programı çerçevesinde Halk Bankası Çorum Alaca Şubesi’ne gidecek. Bankaya başvuru sırasında da yanlarında 2 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı bulundurmaları gerekecek. Konut sahipleri daire teslim işlemlerinde toplam konut bedelinin yüzde 1’i oranında KDV ödeyecek. Ayrıca Konut Paket Sigortası ve DASK Sigortası yaptırmaları da zorunlu olacak.

Konutun devri için ise hak sahiplerinin işlemlerden bir gün sonra Çorum Alaca 2. Etap Toplu Konut Projesi konutları şantiyesinde hazır bulunmalarının gerekli.

Hak sahibinin konut teslimi sırasında nüfus cüzdanı, gayrimenkul satış sözleşmesinin bir nüshası, konut vekaleten alınacaksa vekaletin aslı ve fotokopisi, KDV tutarının yatırıldığına dair belgeyi ibraz etmesi gerekecek. İstenen belgelerin eksik olması durumunda konut teslimi yapılamayacak.