Silivri TOKİ Evleri başvuru tarihi ve fiyat bilgisi (2018)
Silivri TOKİ Evleri başvuru tarihi ve fiyat bilgisi netleşmeye başladı. İşte 2 etapta toplam 1.356 konutun inşa edileceği TOKİ Silivri projesinin detayları…

Silivri TOKİ Evleri

Silivri TOKİ Evleri fiyatları (2018)

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Silivri TOKİ Evleri hakkında açıklamalarda bulundu. Turan, “Silivri’de 1600’e yakın konut yapımına başlıyoruz. Arazimiz hazır. Devlet arazisi de değildi. Vatandaştan rızayla satın alma yaptık. Burada 5-6 katlı yapılar inşa edeceğiz.” dedi.

TOKİ Silivri projesi daire fiyatları hakkında da açıklamalarda bulunan Turan, “Metrekare fiyatı ise 2000-2500 TL olacak. İnsanlar 700-800 TL taksitle ev sahibi olabilecekler.” şeklinde konuştu.

TOKİ projelerinde 700 TL taksit, yaklaşık 120-130 bin TL’lik satış fiyatına denk geliyor. Bu durumda Silivri TOKİ projesinde daire fiyatlarının bu fiyatlardan başlayacağı düşünülüyor.

Silivri TOKİ Evleri başvuru tarihi

TOKİ Silivri projesi 28-29 Mart tarihlerinde ihale edilecek. TOKİ’nin ihale sürecini ihaleden sonraki 2 ay içerisinde tamamlaması bekleniyor. Silivri TOKİ Evleri’ne başvurular ise 2018 yılının ikinci yarısında başlayacak. TOKİ İstanbul’daki satışlarını genelde yaz aylarında yapmadığı için satışların Eylül veya Ekim ayında yapılabileceği belirtiliyor.

Silivri TOKİ nerede?

TOKİ geçtiğimiz yıl Silivri’de 600 dönüm büyüklüğünde arsanın imarına şerh koymuştu. Alipaşa Mahallesi’nde bulunan söz konusu arsada TOKİ’nin uygulamaya gideceği ve konut yapacağı iddia edilmişti. Buradaki arsa Silivri TEM gişelerinin hemen yanında bulunuyor. TOKİ’nin Silivri Konutları’nı bu arsaya yapması bekleniyor.

İşte TOKİ Silivri arsasının bulunduğu yer;
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*