Silivri TOKİ Evleri başvuru tarihi ve fiyat bilgisi (2018)
Silivri TOKİ Evleri başvuru tarihi ve fiyat bilgisi netleşmeye başladı. İşte 2 etapta toplam 1.356 konutun inşa edileceği TOKİ Silivri projesinin detayları…

Silivri TOKİ Evleri başvuru tarihi ve fiyat bilgisi (2018)

Silivri TOKİ Evleri fiyatları (2018)

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Silivri TOKİ Evleri hakkında açıklamalarda bulundu. Turan, “Silivri’de 1600’e yakın konut yapımına başlıyoruz. Arazimiz hazır. Devlet arazisi de değildi. Vatandaştan rızayla satın alma yaptık. Burada 5-6 katlı yapılar inşa edeceğiz.” dedi.

TOKİ Silivri projesi daire fiyatları hakkında da açıklamalarda bulunan Turan, “Metrekare fiyatı ise 2000-2500 TL olacak. İnsanlar 700-800 TL taksitle ev sahibi olabilecekler.” şeklinde konuştu.

TOKİ projelerinde 700 TL taksit, yaklaşık 120-130 bin TL’lik satış fiyatına denk geliyor. Bu durumda Silivri TOKİ projesinde daire fiyatlarının bu fiyatlardan başlayacağı düşünülüyor.

Kesin fiyat listesi açıklandığında Evden Haberler okuyucularına duyuracak.

Silivri TOKİ Evleri başvuru tarihi

İki etap halinde inşa edilecek TOKİ Silivri projesi’nde ilk etabın ihalesi 28 Mart tarihinde gerçekleştirildi. Bu etapta bulunan 598 konutun 488’i 2+1, 110’u ise 3+1 planında tasarlandı.

İkinci etabın ihalesi ise 5 Nisan tarihinde gerçekleştirildi. 758 konutluk 2. Etap’ta 446 adet 2+1 daire, 312 adet de 3+1 daire yer alacak. Toki Silivri 2. Etap’ta konutların yanı sıra 24 dükkan, bir okul ve bir de cami inşa edilecek.

TOKİ’nin ihale sonuçlarını kısa süre içerisinde tamamlaması bekleniyor. Silivri TOKİ Evleri’ne başvurular ise 2018 yılının ikinci yarısında başlayacak. TOKİ İstanbul’daki satışlarını, çok sayıda vatandaş tatilde olduğundan genelde yaz aylarında yapmıyor. Bu yüzden satışların Eylül veya Ekim ayında yapılabileceği belirtiliyor.

Silivri TOKİ nerede?

Toki Silivri Konutları, Silivri Alipaşa Mahallesi’nde bulunan Toki’ye ait 600 dönüm büyüklüğündeki arsaya yapılacak. Arsa Silivri TEM gişelerinin hemen yanında bulunuyor.

İşte TOKİ Silivri konutlarının inşa edileceği yer;

Toki Silivri Evleri görselleri
21 Comments

  • Başvurularla ilgili tarih ve diğer detaylar netleşmedi. Ancak Toki projeleri için başvurular Halk Bankası veya Ziraat Bankası aracılığı ile yapılıyor. Bu proje için başvuruların Eylül-Ekim aylarında başlaması bekleniyor.

  • Silivri Toki projesinde ihale yeni yapıldı. İnşaat ise başlamadı. Toki inşaatı başlamamış projeleri satışa çıkarmıyor. İstanbul’daki projelerin de yaz ayları da satışa çıkarılması beklenmiyor. Bu durumda projenin eylül ekim ayı gibi satışa çıkacağı düşünülüyor.

   Ancak yine de yeni bir gelişme olursa sayfamızdan takip edebilirsiniz.

  • Hayır. Toki projeleri seçimden etkilenmez. Toki kendi takvimine göre hareket etmek zorunda. Ama takvimde sorun çıkar, ihale iptal olur veya kazanan firma çekilirse elbette ihale sürecinin yenilenmesi gerekir. Bu durumda projeye başvuru tarihi de satış tarihi de biraz ileri kayabilir. Yoksa şimdilik hiç bir sıkıntı yok.

 1. silivride oturmuyorum silivride işim var git gel yapıyorum . silivri gişelerin oraya yapılacak projeden yararlanabilirmiyim. hiç evim yok

  • Toki projelerinde aylık maksimum gelir, İstanbul ili sınırlarında oturma, hiç evi olmama gibi şartlar koşuyor. Bu şartlara uyan herkes Toki projelerinden ev alabilir. Ancak proje henüz satışa çıkmadı.

 2. kolay gelsin. ben silivride oturmuyorum işim silivride olduğu için silivriye git gel yapıyorum. bazı şartlarda projenin bulunduğu yerde en az 1 yıl ikamet ediyor olmak diyor toki başvuruları için söylüyorum. mesela kiptaş 3 için istanbulda evi bulunmamak diye bir şartı var TOKİ içinde böyle bir şart olsa. benim hiç evim yok ama silivriye git gel yapıyorum. toki projesine başvurabilirmiyim sizce

  • Yakup bey, Toki’nin İstanbul’daki konutlarından alabilmek için en az 1 yıldır İstanbul’da oturuyor olmak gerekli. Silivri olması şart değil, ancak İstanbul’da oturuyorsanız satışa çıktığında yararlanabilirsiniz.

  • Nuray hanım,

   Kiptaş Genel Müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor.

   Adres: Seyitnizam mah. Gümüşsuyu Davutpaşa cad. no:17/1 34015 Zeytinburnu/İstanbul

  • Mahmut bey, Silivri Toki Evleri henüz satışa çıkmadı. Kesin satış tarihini sayfamızdan takip edebilirsiniz.

   Ancak Silivri Kiptas projesi satışta. Eğer ona başvurmayı kastediyorsanız 0212 414 9898 nolu telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • Tayfun bey, Toki henüz bu projeyi satışa çıkarmadı. Çıktığı zaman sayfamızdan detaylı bilgiyi alabilirsiniz

Bir yorum yazın


*