SAMSUN İLKADIM’IN KADERİ KENTSEL DÖNÜŞÜMLE DEĞİŞECEK!
Samsun İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, “Hastane ve Kökçüoğlu’ndaki yerinde dönüşüm İlkadım’ın kaderini değiştirecektir” dedi.

Kökçüoğlu ve Hastane mahallelerinde emsal 4

İlkadım’daki yatırımlardan bahseden Başkan Tok, vatandaşların Hastane Mahallesi’ndeki yerinde dönüşümle ilgili merak ettikleri konuları cevaplandırdı.

Tok, “2005 yılında ilk belediye başkanlığım döneminde Kökçüoğlu ve Hastane Mahalleri için kentsel dönüşüm kararı aldık. O yıllarda emsal değerini 4’e çıkartarak inşaat haklarınızı yükselttik. Yani inşaat hakkı diğerlerine göre 3 kat daha fazla. Bu iki mahallede, 11 kat konut yapma hakkı kazandırdık. Şu an yerinde dönüşüm için önünüzde hiçbir engel yok. Vatandaşlarımız bir araya gelerek, müteahhitle anlaşarak konutunu yapabilir duruma geldi. İlkadım Belediyesi olarak bu işin başında olacağız. Müteahhitler ile sizin aranızda aracı olmak suretiyle organizasyonda olmak istiyoruz. Bu işin kontrolünü biz yapacağız.” dedi.

İki mahallede yaşam standartları yükselecek

Planlamada 2 tane 25 metrelik yol yaptıklarını, yeşil alanı geniş tuttuklarını söyleyen TOK, “Yerinde dönüşümle Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi, herkes tarafından tercih edilen bir merkez olacak. Şehir meydanına 5 dakika uzaklıkta, konforlu daireleri, otoparkı, alışveriş merkezi, yeşil alanı, oyun parkı ve sosyal donatı alanları ile sizlerin yaşam standartları yükselecek” şeklinde konuştu.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin