RİVA LEGEND OTEL’İN 35 DÖNÜMLÜK ARAZİSİ SATIŞA ÇIKIYOR
Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Riva’nın en değerli arazilerinden birini satışa çıkarıyor. Üzerinde 186 odalı Riva Legend Otel’in olduğu 35 dönümlük arazi için tekliflerin 24 Temmuz’a kadar Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na iletilmesi gerekiyor.

Galatasaray’ın Riva arsası bölgedeki fiyatları artırdı

Galatasaray Spor Kulübü’ne ait Riva’daki arazinin Emlak Kont GYO’ya satılması İstanbul’da Beykoz ilçesine bağlı Riva’daki arazileri değerlendirdi.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından bölgenin en değerli arazisi satışa çıkarıldı. Üzerinde 186 odalı turizm işletmesi bulunun arazi Galatasaray’ın arazisinden daha değerli.

Arazi ve otelin sahibi her 5 yılda bir ihaleyle belirleniyor

Riva Turyap Temsilcisi Hikmet Öztürk’ün verdiği bilgilere göre arsanın işletmesi her 5 yılda bir ihaleyle belirleniyor. Hikmet Öztürk, arazideki turizm işletmelerini ise halihazırda 5 yıldan bu yana Metro Turizm’in sahibi olan Galip Öztürk’ün işlettiğini belirtiyor.

35 bin metrekare alan üzerine kurulu tesis, Galip Öztürk’ün otel markası Legend adıyla işletiliyor.

Denize sıfır konumda olan ve plaja yakınlığıyla dikkat çeken tesisler, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 57 km mesafede yer alıyor.

Arazi için teklifler Temmuz ayının 24’üne kadar alınacak.

Riva’da arazi fiyatları 1 yılda yüzde 200 arttı

Arazilerin hızlıca değerlendiği Riva’da son 1.5 yılda arsaların metrekare fiyatları 300-400 TL’lerden 1000 TL’lere ulaşmış vaziyette.