PENDİK-KURTKÖY HATTINDA 22 KONUT PROJESİ İNŞA EDİLİYOR!
İnşaat sektörünün İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki yeni genişleme bölgesi Kurtköy-Pendik hattı oldu. Bunda bölgedeki Sabiha Gökçen Havalimanı’nın uçuş trafiğinin artmasının ve sanayi bölgelerine yakın konumun büyük katkısı var.

Geniş arsa stokuyla dikkat çeken bölgede üretim aşamasında 22 konut projesi bulunuyor. Bunlar içinde Erguvan İnşaat tarafından yapılan 284 dairelik Premium Residence, Hanesel Yapı – Demirbaş Yapı tarafından inşa edilen 540 daireli 360 Kurtköy, Satya Yapı tarafından yapımına başlanan 362 daireden oluşan Yayalar Pendik gibi projeler öne çıkıyor.

İstihdam yeni konut ihtiyacı doğuruyor

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı Pendik-Kurtköy bölgesinin gelişiminin devam etiğini söylüyor. Yazıcı, “Bölgede tamamlanan teknopark geniş bir arsada yer alıyor. Bu nedenle bölgedeki istihdamı arttıracağı, bunun paralelinde yeni konutlara ihtiyaç doğuracağı düşünülüyor. Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu ve İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’nün Yalova, İstanbul, Kocaeli ve Bursa’nın bütünleşmesine önemli katkılar sağlaması bekleniyor. Körfez geçişi projesiyle kara ulaşımının yanı sıra bölgedeki limanların, marinaların ticaretteki etkinliği de önemli ölçüde artacaktır!’ diyor.

Başka projeler de geliştirebiliriz

Bundan 12 yıl önce Kurtköy’de geliştirdikleri Şeker Evler projesi ile İstanbul’daki İlk yatırımlarını yaptıklarını belirten Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, Arma Business Life ve Arma Residence projelerini geliştirerek bölgeye değer kattıklarını söylüyor. Bundan sonraki süreçte İstanbul’un merkezi semtlerine odaklandıklarına dikkat çeken Okka, “Kurtköy-Pendik, gelişim potansiyeli bulunan bir bölge. Bu bölgede uygun bir fırsat çıkması halinde başka projeler de geliştirebiliriz” diyor.

Önümüzdeki 5 yılda ödüllü projeler burada konumlanacak

Beyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun da bölgenin son 15 yılda tekrar keşfedildiğini, ilk olarak sosyal konut bölgesi olarak düşünüldüğünü söylüyor. Uzun, “Nitelikli konut ve ticaret merkezleri yapıldıkça daha üst gelir grubunun da ilgisini çekti. Bu bağlamda talebi karşılamak için doğru proje ve şehir planlamasıyla çekim merkezi olacaktır. Bu bölgede Türkiye’nin bu sektördeki en büyük oyuncularından en küçük inşaat firmalarına kadar herkes yer bakıyor. Yabancı yatırımcının da bölgeyi yaşam alanı olarak tercih ettiğini dikkate alırsak, önümüzdeki beş yılda Türkiye’nin ödüllü projelerinin burada konumlanması kaçınılmaz olacaktır”.

Pendik konut projeleri

Yayalar Pendik

Work Square

Park Planet

Pendik Ondörtüç

Serenity Pendik

Panorama Pavli

Portre Sahil

Pendik Sahil Konakları

Kurtköy Konut Projeleri

VIP Kurtköy

Hobi Extra

Still İstanbul Adoria

Major Kurtköy

360 Kurtköy

Lens İstanbul

Kurtköy paragon

Panorama Hill

DNZ Kurtköy

Wroof Kurtköy

Optimum Gardens

Erguvan Premium Residence

Sky Novita Kurtköy

Kayı Şehri