İŞTE TOKİ’NİN İSTANBUL KAYAŞEHİR’DEKİ YENİ PROJESİ!
Kayaşehir’i neredeyse baştan inşa eden TOKİ, 399 konutluk yeni bir projeye başlıyor.Konutların yanı sıra 33 de dükkânın yapılacağı projenin ihalesi gerçekleşti. Konutların ne zaman satışa çıkacağı, satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz netleşmiş değil.

Projede 1+1 konut yok!

TOKİ Kayaşehir projesindeki konutların 171’i 2+1, 164’ü 3+1 ve 64’ü ise 4+1 planında inşa edilecek.

Manzara ve ışık kesilmesin diye aynı hizada olmayacak

TOKİ, konut bloklarını birbirlerinin önünü kesmemeleri için kaydırarak konumlandırıldı.

Proje modern tasarıma sahip

Ticari alanlar aktif taşıt yoluyla ilişkilendirildi. Cephe tasarımlarında modern mimari anlayışın hâkim kılındığı projeyle yerleşim alanı; dükkânları, çocuk parkları, spor sahası, fitness alanı, meydanı, peyzajı ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor. Bina cephelerinde kaplama tuğlaları ve ahşap görünümlü kompakt laminantlar kullanıldı.

TOKİ Kayaşehir projesi ne zaman satışa çıkacak?

İstanbullular, uzun süredir TOKİ’den yeni proje bekliyordu. TOKİ’nin 399 konutluk yeni projeye başlaması, beklentileri yükseltti. Ancak TOKİ’nin zaten İstanbul’da elinde 1500 konut bulunuyor. TOKİ bu konutları kentsel dönüşümde kullanmak amacıyla satışa çıkarmadığı biliniyor. O yüzden TOKİ’nin bu 399 konutu satıp satmayacağı belirsiz. TOKİ konutlarla ilgili bir açıklama yaptığında veya konutları satışa çıkardığında ilk olarak www.evdenhaberler.com tarafından duyurulacak.

 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*