İşte İstanbul’da en çok konut satılan ilçeler!

TÜİK, 2018 yılı Mart ayı rakamlarını açıkladı. Buna göre Türkiye’nin lokomotifi İstanbul’da Mart ayında toplam 18 bin 714 konut satıldı. Peki hangi ilçede kaç konut satıldı? Hangi ilçede sıfır konutlar daha fazla ilgi gördü? İşte İstanbul’da en çok konut satılan ilçeler !

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İşte İstanbul'da en çok konut satılan ilçeler

En fazla konut Esenyurt’ta satıldı

2018 yılı Mart ayı verilerine göre İstanbul’da en çok konut satılan ilçeler sıralamasında lider yine Esenyurt oldu. Ortalama metrekare fiyatının 2.100 TL civarında seyrettiği ilçe İstanbul’un en ucuz ilçesi konumunda. 2020 yılında metroya kavuşacak olan Esenyurt aynı zamanda İstanbul’Un en kalabalık nüfusuna sahip. İlçenin nüfusu nufusu.com verilerine göre 850 bin.

Pendik, Sancaktepe ve Beylikdüzü talep görüyor

İstanbul’un her iki yakasında da dış çeper olarak değerlendirebilecek ilçelerde konut satışları merkez ilçelere göre daha yüksek. İstanbul’da en fazla konutun satıldığı Esenyurt’u, yine metrekare fiyatları düşük olan Pendik, Sancaktepe ve Beylikdüzü takip ediyor. Bu ilçelerde satılan konut sayısı sırayla Pendik 979, Sancaktepe 959 ve Beylikdüzü 882…

En az konut Beykoz’da satılıyor

İstanbul Anadolu Yakası’nın yeşiliyle ünlü ilçesi Beykoz ise en az satılan konutlar sıralamasında zirvede yer alıyor. Mart 2018’de ilçede satılan konut sayısı yalnızca 19.

Beykoz’u Beyoğlu ve Beşiktaş takip ediyor. Beyoğlu’nda Mart 2018’de satılan konut sayısı 162, Beşiktaş’ta ise 186.

İstanbul’da en çok konut satılan ilçeler!

İşte İstanbul'da en çok konut satılan ilçeler!

*Veriler TÜİK’in Mart 2018 konut satış istatistiklerinden derlenmiştir.

 

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*