ISPARTA ŞEHİR TERMİNALİ ERKEN BİTECEK

Isparta Belediyesi tarafından 6 Mart’ta ihalesi gerçekleşen Şehirlerarası Terminal ve Otagar projesinde inşaat çalışması başlıyor. Isparta Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, ‘Şantiye kurma çabaları başladı, inşaat çalışmalarına başlanılıyor’ diye konuştu.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Uzun yıllar kullanılacak

İncelemelerde bulunan Yusuf Ziya Günaydın,”Yeni otogar alanında fiilen hafriyat çalışmaları başlıyor. Ardından da inşaat çalışmaları başlayacak. Otogar alanında bugün teknik ekibimizle birlikte teknik yapım ve proje incelemesi gerçekleştiriyoruz. İnşaat yapımını gerçekleştirecek olan firmamızla toplantımızı gerçekleştirdik. Yeni otogarda sağlıklı ve güzel bir neticeye ulaşacağız. Kaliteli ve uzun yıllar kullanılabilecek fonksiyonel bir otogar inşa edilecek.” şeklinde konuştu.

Erken bitecek

Yeni otogarın 200 dönüm üzerine kurulacağını belirten Başkan Günaydın, “Otogarı süresinden önce bitirmeyi planlıyoruz. İnşaat alanından geçen enerji hatları bulunuyor bunun da kaldırılması ile ilgili çalışmalar gerçekleştirildi. Yine diğer tüm kurumlarımızla altyapı için ortak bir çalışma yapacağız. Böyle bir projenin memleketimize, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.