İBB, 4 YENİ METRO HATTI VE HAVARAY PROJESİ İÇİN 18 MAYIS’TA İHALEYE ÇIKIYOR

İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın referandum öncesinde duyurduğu 5 yeni metro hattı ihaleye çıkacak. Hemen hemen tamamının 2020 yılı içinde tamamlanacağı hatları için ihaleler 18 Mayıs’ta düzenlenecek. İşte o hatlar;

Mahmutbey-Esenyurt metro hattı çalışması 42 ay sürecek

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Mahmutbey Esenyurt metro hattı kontrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alımı işi 18 Mayıs’ta ihaleye çıkıyor. 18,5 kilometre uzunluğundaki hat 11 istasyondan oluşuyor. Mahmutbey Esenyurt metro hattı danışmanlık işlerinin işe başlama tarihinden itibaren bin 260 günde tamamlanması planlanıyor.

Kirazlı-Halkalı metrosu 1200 günde tamamlanacak

Kirazlı Halkalı metro hattı kontrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alımı ihalesi 18 Mayıs Perşembe günü saat 10:00’da yapılacak. 9.7 kilometre hat üzerinde 9 adet istasyondan oluşan Kirazlı Halkalı metro hattının ana hat tünelleri ve 9 adet istasyon ile depo sahası bulunan raylı toplu taşıma sisteminin inşaat ve elektromekanik sistem yapım işlerine ait proje, yapım kontrollüğü ve danışmanlık işlerinin yapılacak. Tüm bu çalışmaların bin 200 günde tamamlanması planlanıyor.

Başakşehir-Kayaşehir metro hattı bin günde tamamlanacak

Başakşehir Kayaşehir metro hattı 18 Mayıs’ta ihaleye çıkacak. 6 kilometre hat üzerinde toplam 4 istasyondan oluşan Başakşehir Kayaşehir metro hattının kontrollük, mühendislik ve danışmanlık işlerinin bin günde tamamlanması planlanıyor.

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattında 11 istasyon olacak

Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattı inşaat ve elektromekanik kontrollük, danışmanlık ve mühendislik hizmetleri işi ihalesi 18 Mayıs’ta yapılacak. 13 kilometre hat üzerinde 11 istasyondan oluşan projede danışmanlık çalışmalarının bin günde tamamlanması planlanıyor.

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir havaray hattında 17 istasyon bulunacak

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir havaray hattı kontrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alım işi ihalesi 18 Mayıs’ta yapılacak. 15 kilometre uzunluğunda tasarlanan Sefaköy-Başakşehir havaray hattı 17 istasyondan oluşuyor. Hattın danışmanlık hizmet işlerinin 990 günde tamamlanması planlanıyor.