Trump’ın Karayipler’deki evi: 28 milyon dolar
Trump'ın-Karayipler'deki-evi-28-milyon-dolar-1-evdenhaberler

ABD Başkanı Donald Trump, 2013 yılında Karayipler’den lüks bir malikane satın almıştı. Bu lüks malikaneyi 28 milyona satışa çıkaran Trump ev için ayrıca kendisi de indirim yapmış. Trump’ın Karayipler’deki evi için düşünülen fiyat indirimli haliyle 16,9 milyon dolar.

Trump'ın-Karayipler'deki-evi-28-milyon-dolar-1-evdenhaberler

5 dönümlük arazi üzerine kurulu

Trump’ın Karayipler’deki malikanesinin adı Le Chateau des Palmiers. Adanın turizm anlamında büyük ilgi görmesinin nedeninin başında tropikal iklime sahip ve az nemli havası ile yıl boyunca ortalama 25 derece olması. Ayrıca iklimi sayesinde sörf ve dalış turizmine de uygun. Bu sebeplerden ötürü 5 dönümlük arazi üzerine kurulu olan malikaneye ABD Başkanı Trump’ın varlıklarını denetleyen kuruluşlar tarafından 28 milyon Amerikan Doları değer biçiliyor.

11 tane yatak odası var

Yalnızca ABD Başkanı Donald Trump’ın Karayipler’deki evini görmek için adayı ziyarete gelenler bile var. 11 yatak odasına sahip ev iki ana rezidanstan oluşuyor. Malikanenin döşemelerinin çoğu mermer. Hatta evin sahil tarafında bulunan kendinden ısıtmalı havuzunda da mermer dekor kendini gösteriyor. Sade klasik tarzda tasarlanmış malikanede fitness merkezi, tenis kortu ve mini golf sahası bulunuyor. Ayrıca gelişmiş ses sistemi ile donatılmış malikane de hizmetler bunlarla sınırlı değil. Aynı zamanda malikanede Wi-Fi, bilardo salonu, medya kütüphanesi ve yüksek güvenlik gibi hizmetler de mevcut. Ada içinde ki imkanlardan da yararlanabilen konuklar malikanenin konumu itibari ile alışveriş merkezleri, kumarhane, kulüp ya da restoran gibi farklı noktalara kolaylıkla ulaşabiliyorlar.

Gecesi 7 bin 571 dolar

Le Chateau des Palmiers, yıl boyunca 500 bin turist ağırlıyor. Malikane aynı anda 20 kişiye konaklama hizmeti de veriyor. Ziyaretçilerin Donald Trump’ın malikanesinde bir gece için konaklamaya ödediği fiyat 7 bin 571 Amerikan Doları. Trump’ın bu lüks malikanesinde genel konaklama hizmetleri en üst seviyede tutuluyor. Başkanın kiralamadan yılda 100 bin dolar ile bir milyon dolar arasında gelir elde ettiği gelen bilgiler arasında.

Donald Trump’ın Karayipler’deki evi nerede

Donald Trump’ın evi muhteşem mimarisi ile olduğu kadar emlak piyasasında da kendinden söz ettiriyor. Çünkü malikane, Karayipler’in en güvenli ve en fazla talep gören adalarında biri olan Saint Matin’de bulunuyor. Dayanıklılığı ile dikkat çeken yapı Plumbs Beach, sahilinde olduğu için olası meydana gelebilecek kasırgalara dayanıklı bir şekilde inşa edilmiş. Le Chateau des Palmiers, konum olarak da körfezin en rahat ulaşılabilen bölgesinde yer alıyor.

İşte tüm görkemiyle Le Chateau des Palmiers

Kübra Baloğlu / Evden Haberler

 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın