DUDULLU BOSTANCI METROSU NE ZAMAN BİTECEK?
Anadolu yakasını kuzey güney doğrultusunda kesecek ve tüm metro-banliyö hatlarının entegresini sağlayacak olan Dudullu-Bostancı metrosunun tamamlanacağı tarih belli oldu. Buna göre çalışmaların hızla sürdürüldüğü Dudullu-Bostancı Metrosu 11 Nisan 2019’da açılacak.

14 kilometre uzunluğunda olacak

14 kilometre uzunluğundaki Dudullu – Bostancı (Kadıköy – Ataşehir – Ümraniye İlçeleri) Metro Hattı ana hat tünelleri, delme ve aç-kapa tipinde toplam 13 adet istasyondan oluşuyor.

Saatte tek yöne 70 bin kişi taşınacak

Dudullu – Bostancı Metro Hattı saatte bir yönde 70 bin kişi taşıma kapasitesinde hayata geçiriliyor. Çalışmaların devam ettiği hattın sözleşmesi imzalanmış olup 26 Şubat 2016 tarihinde de yer teslimi yapılarak çalışmalara başlanmıştı.

Seyahat süresi 21 dakika

Dudullu-Bostancı Metro hattı 90 saniyede bir sefer yapacak ve hattın yolculuk süresi 21 dakika olacak. . Üsküdar-Çekmeköy hattında olduğu gibi sürücüsüz metro hizmet verecek.

Dudullu-Bostancı metrosu seyahat süreleri

Dudullu-Bostancı Metro hattının tamamlanmasıyla; Modoko’dan Eminönü’ne 28 dakikada, İçerenköy’den Taksim’e 35 dakikada, Kayışdağı’ndan Kadıköy’e 19 dakikada ve Parseller Mahallesi’nden Bostancı’ya da 21 dakikada kesintisiz ulaşım sağlanabilecek.

Dudullu-Bostancı metrosu güzergahı ve istasyonları

1. Bostancı İstasyonu
2. Emin Ali Paşa İstasyonu
3. Ayşe Kadın İstasyonu
4. Kozyatağı İstasyonu
5. Küçükbakkalköy İstasyonu
6. İçerenköy İstasyonu
7. Kayışdağı İstasyonu
8. Türk-İş Blokları İstasyonu
9. İmes İstasyonu
10. Modoko- Keyap İstasyonu
11. Dudullu İstasyonu
12. Yukarı Dudullu İstasyonu
13. Depo İstasyonu