Toki Nevşehir Merkez’de 1410 konutluk projeye başlıyor
Toki Nevşehir kentsel dönüşüm 1410 konut projesi

Toki Nevşehir’de 1410 konutluk yeni bir projeye başlıyor. Kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilecek konutlar Nevşehir’in Merkez ilçesinde yer alıyor. Projenin ihalesi 15 Mart’ta gerçekleşecek.

TOKİ Nevşehir kentsel dönüşüm 1410 konut projesi

Toki Nevşehir Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi

Toki tarafından inşa edilecek projede toplam 1410 konut üretilecek. Konutların bir kısmı hak sahiplerine verilecek. Geri kalan konutlar ise satılarak dönüşümün maliyeti karşılanacak. Toki daha önce Nevşehir’in Merkez ilçesinde 4 adet kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirmiş, tamamlanan 2 bin 700 daire teslim edilmişti. Bu proje Toki’nin ildeki 4. kentsel dönüşüm projesi olacak.

Proje kapsamında konutların yanı sıra oluşturulacak alanda 1 adet okul, 1 adet cami ve 2 adet de ticaret merkezi inşa edilecek.

Projenin ihalesi 15 Mart 2018’de saat 14:30’da Toki İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

Toki Nevşehir Projesi’ne başvurular ne zaman başlayacak?

Toki gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde süreç biraz daha farklı ilerliyor. Projede çok sayıda arsa sahibi olduğu için ilk önce arsa sahiplerinin konutları teslim ediliyor. Kalan daireler için satışlar daha sonra başlıyor. Bazen bu satış inşaat tamamlandıktan sonra da gerçekleşebiliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında, evdenhaberler.com okuyucularına gerekli bilgileri ayrıca aktaracak..

Daire fiyatları ne kadar olacak?

Toki, ürettiği konutları maliyetine satıyor. Bu yüzden dairelerin fiyatlarının belli olabilmesi için ihale sonucunun netleşmesi gerekiyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde inşa edilen konutların büyük bir kısmı arsa sahiplerine verildiği için fiyatlar Toki’nin sosyal konutlarından daha pahalı oluyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın