Toki emekliye ev hangi illerde 2019
Toki emekliye ev hangi illerde 2019

Türkiye’deki alt-orta gelir grubunun ev sahibi olabilmesinin en kolay ve belki de tek yolu Toki projeleri. Bu grup içerisinde de emekliler önemli bir grubu oluşturuyor. Toki, ürettikleriyle ülke ekonomisine büyük katkıda bulunmuş, uzun yıllar çalışmış ve sonunda emekli olmuş vatandaşlar için iki farklı ayrıcalık tanıyor. Toki projelerinde emeklilere hem ek kontenjan veriyor, hem de tamamen emeklilere özel projeler üretiyor. Emekliler de Toki’nin bu imkanından yararlanmak için sık sık “Toki emekliye ev hangi illerde 2019” etiketiyle arama motorlarına başvuruyor. Biz de emeklilerin doğru bilgiye daha çabuk ulaşabilmesi amacıyla bu projelerin bulunduğu illeri sizin için derliyoruz.

Toki emekliye ev hangi illerde 2019

Toki emekliye ev hangi illerde 2019

Toki aslında emeklilere, ilk kez satışa çıkan hemen hemen her projesinde ayrıcalık tanıyor. Toki projelerinde emeklilere yüzde 25 kontenjan ayrılıyor. Asıl kura çekilmeden önce, bu yüzde 25 kontenjan için emekliler arasında kura çekiliyor. Bu kurada ismi çıkmayan emekliler ise, diğer vatandaşlarla birlikte ikinci kuraya da katılabiliyor. Böylece kurada kazanma şansları diğer vatandaşlara kıyasla en az 2 kat artmış oluyor.

Ancak kontenjan dışında Toki’nin emeklilere özel olarak geliştirdiği projeler de var. Bu projeler genelde emekli vatandaşların bir araya gelerek kaymakamlık veya valilik vasıtasıyla Toki’den talepte bulunmasıyla gerçekleşiyor. Bu nedenle emeklilerin, emekli örgütlerine üye olmaları ve toplu hareket etmeleri büyük önem taşıyor. Toki belli bir sayının üzerinde emeklinin bir bölgede Toki konutu üretilmesi yönünde başvurusu gelince projeye başlıyor.

Peki Toki emekliye ev hangi illerde 2019 yılında…

O illerin tam listesini bu listenin aşağısında vereceğiz.

Toki Kastamonu Taşköprü Emekli evleri… Detay için tıklayınız…

Emekliler satışta olan diğer Toki evlerinden de alabiliyor. Satışta olan tüm Toki projelerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Toki emekli evleri başvuru şartları neler?

Toki emekli evleri için başvuru şartları şöyle;

  • T.C. vatandaşı olması
  • Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması
  • Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toki’den daha önce konut satın almamış olması
  • Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesi veya emekli olduğunu gösteren belge veya yazıyı göstermesi
  • Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500 TL olması

Toki emekli evleri kaç metrekare? Ne kadar büyüklükte?

Toki tarafından üretilen emekli evleri 2+1 planında inşa ediliyor. Toki’nin 2+1 evleri projeden projeye değişmekle birlikte ortalama net 55 metrekare büyüklüğünde.

 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*