SEMRA ÖZAL’IN SARIYER’DEKİ KÖŞKÜ SATILMIYOR! PEKİ NEDEN?
8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın eşi Semra Özal’ın Sarıyer’deki evini satacağı iddialarına oğlu Ahmet Özal’dan itiraz geldi. Evin satışa çıkarılmadığını söyleyen Özal, ‘Bu dedikoduyu kim çıkarıyor?’ diye konuştu.

Özal, söz konusu köşkün 23 yıl önce annesi Semra Özal tarafından satın alındığını, Büyükdere Mahallesi Sevimli Sokak’taki 3 numaralı köşkün satış çıkarılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, “Annem geçirdiği ameliyatın ardından kardeşim Efe’nin evine yerleşti. Sarıyer’de anneme ait olan köşkün satışa çıkarılması aylar önce gündeme gelmişti. Ancak bu fikirden sonradan vazgeçildi. Anneme ait evin satışa çıktığı yönündeki dedikodular nereden çıkıyor anlamak çok güç. Bu yanlış bilgi belki de emlak piyasası veya emlakçı arkadaşlardan kaynaklanıyor. Anneme ait köşk, babam rahmetli olduktan sonra alındı. Maalesef babam o evde hiç oturamadı. Ev eşyalarıyla birlikte boş halde duruyor” dedi.

Boğaz’a 100 metre

Boğaz’a 100 metre mesafedeki Semra Özal’a ait köşk, pek çok ünlü yalıya da komşu durumda bulunuyor. Özal’ın 1993 yılında ölümünden bir yıl sonra eşi Semra Özal (83) bu eve taşınırken, köşk 2009 yılında eve giren hırsızlar tarafından soyulmuştu. Görevli polisin dikkatsizliğinden faydalanan hırsızlar, Özal’ın ziynet eşyaları ve pek çok elektronik eşyayı çalarak kaçmıştı. Polisin yürüttüğü titiz çalışma sonucu 11 kişiden oluşan hırsızlık şebekesi çökertilmiş, Semra Özal’ın çalınan eşyaları Şanlıurfa’da toprağa gömülü halde ele geçirilerek kendisine teslim edilmişti.