BBC BELGESELİ ALİ AĞAOĞLU’NUN BAŞINA BELA OLDU
BBC’nin hazırladığı belgesele konuk olan Ali Ağaoğlu kullandığı ifadelerle pek çok kişinin tepkisini çekti. Yaşadığı lüks hayatı argo ifadelerle anlatan eden Ağaoğlu videonun sosyal medyada yayılmasıyla birlikte eleştiri oklarını üzerine çekti. Son olarak Ağaoğlu’nun kız arkadaşlarıyla ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Çantalar değil ama kullananlar benim malım

Ali Ağaoğlu’nun belgeselde evin odalarını gezdirirken sunucunun Reeve’in “Bunlar sizin değil mi” sorusuna, “Yok ama onları kullananlar benim malım” demiş ve sosyal medyada büyük tepkiye neden olmuştu.

Simon Reeve tarafından BBC için hazırlanan belgeselin 27 Mart’ta yayınlanan ve Ali Ağaoğlu’na yer verilen ilk bölümünde, Ağaoğlu’nun, kız arkadaşlarıyla ilgili kullandığı ifadelere CHP’den tepki geldi. Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, kadınlar adına Ağaoğlu’na suç duyurusunda bulundu.

CHP’li vekilden Ağaoğlu’na sert sözler

Belgeselde yatak odasındaki kadın çanta ve ayakkabılarını “Kızlar dağıtıyor” diyerek gösteren Ağaoğlu, Reeve’in “Bunlar sizin değil mi” sorusuna, “Yok ama onları kullananlar benim malım” demişti.

Ağaoğlu’na tepki gösteren Biçer, “Bir kadın milletvekili olarak bu görgüsüzlüğe sessiz kalınmasına da şaşırıyorum. Ağaoğlu kendisini ne zannediyor ki kadınlar için ‘mal’ ifadesini kullanabiliyor. Ağaoğlu’nun Türkiye’yi temsilinden utanç duyuyorum. Ahlaktan amade müteahhit manzarasını seyrediyoruz. İnsanlıktan çalmanın anlamı yok. İnsanlığın, ahlakın parayla pulla satın alınabilecek bir şeyin olmadığının açık örneğini görüyoruz” dedi.

“Ağaoğlu bu ülkenin utancıdır”

Biçer, “Koskoca ülkede kimse yokmuş gibi müteahhit Ali Ağaoğlu’na yer verilmiş. İstanbul’un geliştiğine dikkat çekmeye çalışan ve her defasında gelişimin sadece binalarla ilgili bir şey olduğunu zanneden Ağaoğlu bu ülkenin utancıdır. Bu adam daha önce de yine kadınlara yönelik ‘Gecelik ilişkilerden hoşlansam İstanbul’da kadın kalmazdı’ söylemlerinde de bulunmuştu. Paranın ve görgüsüzlüğün verdiği şuursuzlukla hala konuşmaya devam eden, Kuveyt Kraliçesiyle ilgili sarf ettiği sözleriyle de Türkiye’nin itibarını zedeleyen Ağaoğlu, bizi dünyaya rezil etme konusunda özenli bir uğraş içerisinde. BBC’nin Türkiye belgeselinde muhabirleri yalısında ağırlayarak kelimenin tam anlamıyla görgüsüzlüğün ve cinsiyetçiliğin dibine vuruyor” ifadelerini kullandı.

Belgeselde Ali Ağoğlu Kuveyt Prensine küfür ettiğini söylemiş, kız arkadaşları için “Benim malım” ifadelerini kullanmıştı. Lüks yaşamından kesitler verilen Ağaoğlu, kendi yaşamına ortak olmasınlar diye komşularının evlerini satın aldığını söylemişti. Lüks araçlarını gösteren Ali Ağaoğlu İngiliz ekonomisini kendisinin kalkındırdığını ifade etmişti.