TOKİ Isparta Atabey ihalesi 30 Kasım’da!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Isparta’nın Atabey İlçesi Atabey Mahallesi’nde 377 konutluk yeni bir projeye başlıyor.

Isparta Atabey TOKİ Evleri ihale tarihi

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Atabey TOKİ Evleri’nin ihalesi 30 Kasım 2017 saat 14:00’da, TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

İhale detaylarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

TOKİ Atabey Evleri’ne başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasının ardından genellikle 2 ay içerisinde projeler satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Isparta Atabey mahallesi konutlarına başvuruların 2018 yılı Ocak ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihleri ihale kesinleştiğinde evdenhaberler.com tarafından duyurulacak.

Isparta Atabey TOKİ Evleri’nde daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği konutları maliyetine satıyor. Bu nedenle kesin fiyat için ihalenin sonuçlandırılması gerekiyor. Arsa fiyatları da maliyette önemli rol oynuyor. Merkeze yakın yerlerde veya büyükşehirlerde TOKİ fiyatları yükselirken, merkezden uzak yerlerde fiyatlar düşüyor. Ancak Ancak TOKİ’nin daha önce Isparta’da inşa ettiği konutlarda 2+1 dairelerin 90-120 bin, 3+1 dairelerin ise 140-175 bin TL aralığında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu projede de rakamların bu civarda olması bekleniyor.

Ancak kesin fiyatlar açıklandığında yine evdenhaberler.com internet sitemiz aracılığı ile Ispartalılar bilgi sahibi olacaklar.

TOKİ Isparta Atabey TOKİ Evleri teslim tarihi

Projenin sözleşmesinde konutların yer tesliminden itibaren 600 gün içinde tamamlanması öngörülüyor. Buna göre ihale iptal olmazsa konutların 2019 yılı yaz aylarında teslim edilmesi gerekiyor. Ancak TOKİ projelerinin konut teslimlerinde gecikmeler yaşanabileceğini belirtelim.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*