TOKİ BURSA NİLÜFER EMEKLİ KONUTLARI KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI
TOKİ tarafından, Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilen  1.179 hak sahibinin konutları kura ile belirlendi.

Bursa Nilüfer Emekli Konutları kura sonuçları

Daha önce hak sahipliği kurası çekilmiş olan projede, hangi hak sahibinin hangi konutta oturacağı da bu kurayla belirlendi. Bursa Nilüfer Emekli Konutları kura sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

83 bin TL’ye 2+1 daire

Konutlar 2+1 planında inşa edildi ve 83 bin TL’den başlayan fiyatlarla 240 aya varan vade seçenekleri ile satışa sunuldu. Proje kapsamında ayrıca 3 cami ile 3 büfe bulunuyor.

Bursa Nilüfer’de sadece emekli vatandaşlar için inşa edilen projeyle kente yeni bir değer kazandırıldı. Projede camileri, ticari birimleri, parkı, peyzajıyla çağdaş bir yaşam alanı oluşturulması amaçlandı. Cephelerde zemin kat seviyesinde yöresel “kayrak” taş kaplamalar, dekoratif pencereler, payanda ve söveler kullanılarak geleneksel ve modern mimari sentezlendi.

Bursa Nifüfer Emekli Konutları kura töreni görselleri

TOKİ her yıl 15 bin emekliyi ev sahibi yapacak

TOKİ, yaklaşık 10 milyon 500 bin emekli vatandaşımızın bulunduğu ülkemizde “İkinci Bahar” kampanyalarıyla 2016 yılında 15 bin emeklimizi konut sahibi yaptı. Her yıl yaklaşık 15 bin emeklimizi konut sahibi yapmayı hedefliyor.