PAŞAKÖY-TEM KURTKÖY BAĞLANTI YOLU AÇILDI
3. Boğaz Köprüsü’ne Anadolu Yakası’nda Kurtköy üzerinden bağlantı sağlayan Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolu trafiğe açıldı. Bağlantı yolunun açılmasıyla Kozyatağı E5-Fatih Sultan Mehmet Köprüsü arasındaki trafiğin azalması bekleniyor. Bağlantı yolunun Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçişleri de artıracağı düşünülüyor.

Paşaköy-TEM Kurtköy yolu 11 kilometre

Kuzey Marmara Otoyol Projesi’nin önemli bir ayağı olan Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolu 11 kilometre uzunluğunda.

Yol çitlerle çevrildi

Köprülü kavşaklar, ücret toplama istasyonları gibi belirli yerler ve şartlar dışında otoyola yaya giriş ve çıkış yasak olacak.

Karayolu sınır çizgisi boyunca yapılan tel çitler veya duvarlar bu tür çıkışları engelleyecek. Çit ve duvarların, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasak olacak.

Yayalar giremeyecek, hız en az 40 km olacak

Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yoluna, yayalar, hayvanlar, motorsuz araçlar, lastik tekerlekli traktörler, iş makineleri ve bisikletliler giremeyecek. Bu kesimde mecburi asgari hız saatte 40 kilometre, azami hız geometrik standartların müsaade ettiği limitlerde olacak.

Emniyet şeridi dışında durmak yasak, geri gitmek yasak

Karayolunun bu kesiminde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasak kapsamında tutuldu. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde durulabilecek.

Binasına reklam koymak isteyen izin almak zorunda

Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalara tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde Karayolları Genel Müdürlüğünden ve görevli şirketten izin alınacak.