Nurettin Yılmaz’dan konut alacaklara tavsiyeler
MiaVita Beytepe projesi yatırımcısı Nurettin Yılmaz konut almayı düşünen vatandaşlara önemli tavsiyelerde bulundu. Yılmaz “Yatırım yaparken vatandaşlarımız bazı detayları unutabilir. Dikkatli olmakta fayda var.” dedi.

Tapu ve iskan bilgisi mutlaka öğrenilmeli

Vatandaşın hem yatırım hem de oturum amaçlı yeni projelere yöneldiğine vurgu yapan Nurettin Yılmaz, “Satılacak olan taşınmazın tapusunun ve iskânının olup olmadığı mutlaka öğrenilmelidir. İnternetten araştırma yaparak kısa sürede daha fazla gayrimenkule erişmeniz mümkündür fakat bu noktada vatandaşlarımızın özellikle yeni yükselen projeleri gidip görmeleri büyük önem taşımaktadır.” dedi.

“Ev alırken lokasyona bakılmalı”

Yeni alınan konutta bakılması gereken en önemli detayların başında lokasyon geldiğini anlatan Yılmaz, “Projenin bulunduğu lokasyon ve ulaşım araçlarına olan yakınlığı büyük önem taşımaktadır. Üniversiteye olan yakınlığı da bu noktada dikkat edilmesi gereken başka önemli husustur. Deprem Yönetmeliği‘ne uygunluk ve kaliteli gibi hususlar da mutlaka detaylı bir şekilde incelenmelidir” şeklinde konuştu.

 

 

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*