KONYA – KARAMAN YÜKSEK HIZLI TREN GÜZERGAHINDAKİ 7 ALT GEÇİT İNŞAATI TAMAMLANDI!

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya-Karaman Yüksek Hızlı Tren güzergahında yer alan 7 adet yaya alt geçidi inşaatını bitirdi.

Yayalar da düşünüldü…

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yayaların trafikten etkilenmemesi için yaya alt ve üst geçitleri yapımını da sürdürdüklerini dile getirdi.

Son 3 yılda 45 alt ve üst geçit

Başkan Akyürek, son olarak Konya-Karaman Yüksek Hızlı Tren güzergahında 7 adet yaya alt geçidinin yapımını tamamladıklarını dile getirdi. Bu güzergahta araç trafiği için de alt geçitler inşa etmeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Akyürek, İstanbul Yolu üzerinde 2 adet yaya üst geçidi inşaatının da sürdüğünü söyledi. Akyürek, İstanbul Yolu üzeri ve Azerbaycan Caddesi Köprülü Kavşağı yanına yeni yaya üst geçitleri yapımının da ihale aşamasında olduğunu vurguladı.

Son 13 yılda yaptıkları yaya alt ve üst geçidi sayısının 45 olduğunu ve bu rakama sürekli yenilerinin eklendiğini belirten Başkan Akyürek, yapımı tamamlanan alt geçitlerin hayırlı olmasını diledi. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya-Karaman Yüksek Hızlı Tren güzergahında 7 adet yaya alt geçidinin yapımı tamamlanırken çevre düzenlemeleri devam ediyor. Alt geçitler 6 milyon liraya mal oldu.