EMLAK KONUT TUZLA ARSASI İHALESİNDE İLK OTURUM GERÇEKLEŞTİ
Emlak Konut’un, Tuzla belediyesi ve Yeni Tuzla Devlet Hastanesi’nin yanında bulunan arsasının satışı için ilk ihale gerçekleşti. Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle yapılan ilk ihalede en yüksek teklifi 100 milyon TL ile Sayar İnşaat verdi. Asıl satış ise açık artırma usulü ile ikinci ihalede gerçekleşecek.

İdare payı için en yüksek teklif 25 milyon TL

Emlak Konut Tuzla İçmeler arsasına Sayar İnşaat arsa satışı karşılığı toplam gelir olarak 100 milyon TL teklif verirken, idare payı olarak da toplam 25 milyon TL önerdi.

İhaleye 9 firma katıldı

Emlak Konut Tuzla İçmeler ihalesinin 1. oturumuna 9 firmadan teklif geldi. İhalede en yüksek ikinci teklif 9 milyon TL olarak Fema İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı’ndan geldi. Aynı şirket Emlak Konutun geçtiğimiz hafta ihaleye çıkardığı Galatasaray Riva arazisine 100 milyon TL teklif vermişti. İhalenin kazanını 2. oturum sonucunda belli olacak.

Karma proje yapılabilecek

D-100 karayolu üzerinde Tuzla Devlet Hastanesi ve Tuzla Belediye ile komşu konumda yer alan Emlak Konut Tuzla İçmeler arsasına ticari ünite, turizm ve konut inşa edilecek.

14 bin 400 metrekare inşaat alanı var

Emlak Konut Tuzla İçmeler arsasının toplam arsa alanı 9 bin 600 metrekare, toplam emsale esas inşaat alanı ise 14 bin 400 metrekare olarak açıklandı.

Emsal değeri 1.50 olan arsada inşa edilecek binalar yüksekliği en fazla 10 kat olabilecek.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*