EMLAK KONUT İZMİR KONAK 2. ETAP ARAZİSİNE DE EN YÜKSEK TEKLİF İZKA’DAN GELDİ
Emlak Konut’un İzmir Konak’ta bulunan arsasının 2. etabının ilk ihalesi gerçekleşti. Tıpkı ilk etapta olduğu gibi en yüksek teklif yine İzka İnşaat’tan geldi. İzka inşaat Emlak Konut payı olarak 50 milyon TL teklif verdi.

Konak arazisi 2. etap ihalesine 9 firma katıldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İzmir Konak 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. oturumu bugün yapıldı. İhalenin 1. oturumuna 9 firma katıldı.

İsteklilere ait teklif zarfları içerisindeki belgelerin ihale komisyonu tarafından ayrıntılı değerlendirilmesinden sonra, ihalenin Pazarlık – Açık Artırma bölümünü içeren 2. oturumu başka bir tarihte yapılacak. İhalenin sonucunu belirleyecek olan nihai mali teklifler 2. oturumda alınacak.

En yüksek teklif yine İzka’dan

Emlak Konut İzmir Konak 2. Etap arsa ihalesine en yüksek teklifi İzka İnşaat verdi. İzka İnşaat ihalede arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 500 milyon TL, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam gelir olarak ise 50 milyon TL teklif verdi.

 

Emlak Konut Konak 2. Etap ihalesinde en yüksek ikinci teklifi Torkam İnşaat ile Yılmaz İnşaat verdi. Torkam İnşaat ile Yılmaz İnşaat 20 milyon TL teklif sundu. En yüksek üçüncü teklif ise 10 milyon TL olarak Pramid Yapı-Al-Ga İnşaat İş Ortaklığı, Pekintaş Yapı-Burakcan İnşaat İş Ortaklığı ve Nida İnşaat’tan geldi.

Emlak Konut Konak 2. Etap arsasında ticaret alanı, turizm alanı, konut, özel eğitim tesisi ve park yer alacak. Arsanın toplam fonksiyon alanı 78 bin 558 metrekare olarak belirlendi.

Emlak Konut Konak 2. etap arsa bilgisi

İzmir Konak Kuruçay Umurbey arsası C parseli ticaret+turizm+konut alanı olarak 10 bin 549 metrekare, D parseli ticaret+turizm+konut alanı olarak 32 bin 607 metrekare, E parseli özel eğitim tesis alanı olarak 5 bin 275 metrekare ve F parseli eğitim tesis alanı olarak 24 bin 537 metrekare olarak belirlendi. Arsanın toplam alanı ise 78 bin 588 metrekare.

İzka 1. Etap için de 40 milyon TL teklif vermişti

Emlak Konut Konak 1. Etap arsası ihalesinin 1. oturumuna en yüksek teklifi de İzka İnşaat vermişti. İzka İnşaat arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 40 milyon TL teklif sundu.