Emlak Konut 10 ayda 5,2 milyarlık gayrimenkul sattı!
Emlak Konut GYO projelerinde, 2017’nin ilk 10 ayında toplam 5 bin 339 konut ve iş yeri satıldı. Bu satışlardan elde edilen gelir ise 5 milyar 266 milyon TL’yi buldu. Emlak Konut GYO, 2017’nin ilk iki çeyreğinde 3 milyar 779 milyon lira, sonraki 4 ayda 1 milyar 487 milyon lira ciro elde etti.

2017’nin ilk 10 ayında en fazla satışı Tahincioğlu Nidapark Küçükyalı yaptı

Emlak Konut’un yüklenici firmaları arasında en yüksek satış 660 milyon TL ile Tahincioğlu’nun Maltepe’deki projesi Nidapark Küçükyalı’da gerçekleşti.

Nidapark Küçükyalı konutta ‘ikinci seferberlik’ kampanyasında en çok ilgi gören proje olmuştu.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, şunları söyledi:

“Tahincioğlu olarak, proje lokasyon seçimlerimizin de çok titiz çalışmalar sonrasında yapılması satışlarımızın sürdürülebilirliğinde önemli katkı sağlıyor. Bununla beraber yer aldığımız kampanyalar ve ev sahibi olmak isteyenlere sunduğumuz cazip avantajlar da satışta bu süreçte etkili oluyor. Ayrıca sektör olarak, güçlü birlikteliklerin de ülkemizin kalkınmasına ve satış sürdürülebilirliğinde önemli kazanımlar sağladığına inanıyoruz.”

Tahincioğlu, satışlarını artırmak için bir de kampanya yürütüyor. Buna göre yüzde 20 peşinde kalan bedel banka kredisiyle anlaşmalı bankalardan 120 aya kadar vadeyle ödeniyor.

Ayrıca şirket bünyesinde yüzde 20 peşinde kalan bedel 36 ay, yüzde 30 peşinat ile kalanı 48 ay, yüzde 40 peşinat ile kalanı 60 ay vade farksız olarak tamamlanıyor.

Tahincioğlu Nidapark Küçükyalı projesinin detayları için BURAYI tıklayınız.

Alıcılar merkezdeki projeleri tercih ediyor

10 aylık toplam satış gelirlerine göre en fazla ilgiyi merkezdeki projeler görüyor.

Validebağ Konakları projesi yılın 10 ayında elde ettiği 470 milyon lira gelir ile yılın en çok satan ikinci projesi olmayı başardı.

Validebağ Konaklarını, 425 milyon lira ciro ile Büyükyalı İstanbul, 263 milyon lira ciro ile Göl Panorama Evleri izliyor. 250 milyon lira ciro elde eden Ağaoğlu Maslak 1453 İstanbul projesi de listede 5. sırada.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*